Зоя Савелівна приїхала на Прикарпаття з чоловіком та донькою. Усі вони та син, зять, невістка, онучка — музиканти. Жінка працювала викладачем сольфеджіо у школі мистецтв у Бучі.
Зоя Пінчук розповіла, що після вибухів 24 лютого з сім’єю пішли в укриття до підвалу гімназії, де згодом людей тримали в облозі, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна”.
Кілька перших діб ще час від часу мали можливість виходити назовні. Загалом у підвалі навчального закладу родина пробула 16 діб.
Евакуюватися із Бучі родині вдалося, як з’ясувалося, ледь не останнім менш-більш безпечним коридором. Уже у наступному гуманітарному коридорі у людей стріляли і змушували повертатися назад.
У Калуші небайдужі люди дали вимушеним переселенцям із Бучі квартиру, а далі доля звела їх із лікарями, які також знайшли спосіб допомогти.
Операцію з заміни кришталика пані Зої зробив офтальмолог, який і сам через війну переїхав із Києва до Калуша. Голова Спілки офтальмологів, кандидат медичних наук Володимир Мельник зазначив, що Зої Пінчук поставили кришталик найкращої якості, а витрати на операцію покрили клініка та Спілка офтальмохірургів України.
Завдяки тому, що Калуська ЦРЛ має найсучасніше офтальмологічне обладнання, а лікар — більше як 20-річний досвід проведення таких операцій, кришталик жительці Бучі замінили всього за 6 хвилин. Уже незабаром, знявши з прооперованого ока пов’язку, жінка знову побачить світ в усіх барвах.