У Калуші з очисних споруд звільнилися 27 працівників

  • 31 липня у Калуші працівники з очисних споруд ТОВ «Карпатнафтохім» прийшли під управління підприємства. Вони подали заяви на звільнення з роботи за власним бажанням 29 липня, а зібралися, бо заяви тривалий час не підписували.

    Працівників довели до відчаю, адже вони не мають засобів для життя, йшлося на прийомі у міського голови, повідомляють Вікна.

    Після кількагодинного очікування заяви людей таки підписали. У тому числі й заяву Наталії Кулик, яка пропрацювала на очисних спорудах 23 з половиною роки. Зараз люди очікують на видачу їм трудових книжок.

    За словами пані Наталії, минулого тижня з роботи звільнилися троє працівників, а 29 липня заяви подали ще 27 людей. Однак начальник цеху їх не підписав. Тож вже сьогодні вони звернулися до адміністрації підприємства.

    Причиною масового звільнення працівників очисних споруд є невиплата їм належної зарплати впродовж десяти місяців. Люди довго терпіли, останнім часом також зверталися до міської влади. Однак це не допомогло врегулювати проблему. Як повідомила Наталія Кулик, у липні їм виплатили всього по 1880 гривень, і то не всім. Зокрема, гроші не отримали працівники, які на місяць пішли у неоплачувану відпустку.

    Працівників довели до відчаю, адже вони не мають засобів для життя. Наприклад, у пані Наталії п’ятеро дітей, яких потрібно утримувати. Після того, як отримає трудову книжку, тепер вже колишня працівниця підприємства буде шукати іншу роботу. Також звільненні працівники подаватимуть до суду позови про стягнення з «Карпатнафтохім» заборгованої заробітної плати. Заборгованість перед кожним становить приблизно 50-60 тис. гривень.

    Однак станом на зараз можливість стягнути ці кошти з підприємства є сумнівною.

    У цеху очищення стічних вод раніше працювало 67 людей. Станом на середину червня звільнилася приблизно третина. Переважна більшість тих, що залишилися, написали заяви на звільнення з 1 липня та обіцяли піти з роботи у разі, якщо їм до цієї дати не почнуть виплачувати зароблене. На прийомі у міського голови їм запропонували перекласти дату звільнення на 1 серпня, щоб було більше часу на розв’язання проблеми. Однак додатковий місяць нічого не змінив.

    До речі, як повідомили представники ініціативної групи, їхня зарплата є мізерною: мали б отримувати приблизно 8000 гривень «на руки», але не виплачуть і цього. Окрім того, люди працюють, а пенсійний стаж їм не зараховується.

    Після звільнення ще 30 людей на очисних залишається в межах десятка працівників.

    Питання заборгованої зарплати винесли на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, оскільки є загроза надзвичайної ситуації через припинення централізованого водовідведення і водопостачання жителям Калуша. Через звільнення працівників можливості ТОВ «Карпатнафтохім» підтримувати роботу підрозділів, які виконують функцію критичної інфраструктури, а саме цеху водопостачання і каналізації та очисних споруд, знижуються з кожним днем, і йде до того, що їхня робота буде зупинена.

    Раніше йшлося, якщо ТОВ «Карпатнафтохім» не зможе підтримувати роботу очисних споруд, то їх треба буде передати в оперативне управління Калуській громаді. Більша частинка стоків, які потрапляють на очисні споруди, — з міста Калуша.

    До теми: Україна та Молдова домовляються про будівництво нового моста через Дністер

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!