У Карпатах відновлюють туристичний маршрут на полонину Явірник

  • У Карпатському національному природному парку тривають заходи щодо відновлення столітнього туристичного маршруту на полонину Явірник.

    Науковці визначили (шляхом проходження за допомогою GPS) точну протяжність маршруту, а також місця для встановлення вказівників та маркування з метою покращення орієнтування туристів. З допомогою волонтерів провели заходи з розчищення маршруту для забезпечення його прохідності; встановили достовірність назв локацій відповідно до документального та етнологічного застосування тощо, повідомляють у парку.

    Окрім цього, до відкриття маршруту додатково запланували встановити інформаційні стенди про наявну флору та фауну й найпривабливіші локації в цій місцевості, облаштування туристичної інфраструктури та оглядового майданчика з різноманітними фотозонами.

    «Сподіваємось, що облаштування маршруту дасть можливість не тільки пропагувати екологічно безпечний піший відпочинок для наших відвідувачів, а й відродити давні гуцульські традиції кінного туризму на окремих маршрутах національного парку», – йдеться у повідомленні.

    Нагадаємо, на початку 2023 року в межах проєкту «Покращення рекреаційної спроможності на природоохоронних та лісових територіях України», який реалізується за підтримки Міжнародної програми Лісової служби США, адміністрація Карпатського НПП ухвалила рішення відновити еколого-освітню стежку «Урочище Женець – полонина Явірник», яка була закладена ще в 20-х роках минулого століття.

    Історія 

    Еколого-освітня стежка «Урочище Женець-Полонина Явірник» була закладена у 20-х роках минулого століття. Бере свій початок від адмінбудівлі Женецького природо-охоронного науково-дослідного відділення. Довжина стежки складає – 4,2 км, тривалість переходу – 4 год. Висота над рівнем моря: поч.точка – 650 м, кін.точка – 1221 м, набір висоти – 700 м.

  • Проходячи серпантином стежка охоплює природні комплекси з різноманітними ландшафтами лісового та субальпійського поясів і розміщена в зоні регульованої рекреації. ЇЇ нижня частина розташована на схилах обвально-осипового зносу, крутизна якого в деяких місцях досягає 50-60 градусів. Схили вкриті брилами, щебнем, валунами, що відносяться до дрібних гравітаційних типів рельєфу. Хребет та вершина, на яку виходить стежка, приймають округлу форму. До наших часів збереглася частина дороги вимощена камінням, яка використовувалась для проїзду кінних карет.

    До теми: У Карпатах відкрили прихисток на честь воїна-пластуна

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!