У місті Коломия, на місці де був єврейський цвинтар, встановили пам’ятний знак.
У 1869 році в Коломиї жило 8232 євреї, що становило 50% від загального населення міста. Глибоке коріння у місті пустив хасидизм, оскільки за переказами тут деякий час жив Баал-Шем-Тов, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на JewishNews.
У період Голокосту перші розстріли сталися у Коломиї у жовтні 1941 року. А в березні 1942-го було створено три гетто, до яких було укладено близько 18 тисяч євреїв Коломиї та сусідніх населених пунктів. У квітні близько 5 тисяч євреїв, а у вересні близько 7 тисяч людей було депортовано до табору знищення Белжець. Решту євреїв розстріляли на початку лютого 1943 року.
Позначений цвинтар розташований у районі житлового масиву Богуна, це наймолодший із трьох наявних цвинтарів, він був заснований наприкінці XIX — на початку XX століття. Цвинтар був зруйнований у 1988 році за вказівкою райкому. Солдати зносили надгробки у водозабір. Коли стався потоп, мацеви рознесло річкою на відстань до 15 кілометрів.
За останні роки голова Єврейської громади Коломиї Яків Заліщикер (організатор встановлення пам’ятного знака) переніс на цвинтар, що зберігся, по вул. Чехова понад 1500 мацев, розкиданих після потопу на великі відстані.
Читайте також: У Коломиї відкрили пам’ятний знак Михайлу Вишиванюку (фото)