У Коломиї за круглим столом обговорили не лише працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями, але й ринок праці в Коломиї загалом.
Щодо людей з інвалідністю, то їх на обліку в фонді перебуває 37 осіб, у той час, як всього зареєстровано шукачів роботи 908, – це менше, аніж торік. Половина безробітних – молодь, 200 осіб передпенсійного віку, повідомляє Дзеркало Коломиї.
Йшла мова й про нелегальне працевлаштування, яке має світлу й темну сторону: людина заробляє, допоки працездатна, але з досягненням пенсійного віку світла сторона повернеться темною стороною, бо не буде пенсії. Щоправда, і в такому випадку держава не залишає людину без засобів для існування. Людині, якій пенсія не належиться, бо нема необхідного стажу (15 років), з досягненням 63-річного віку виплачується соціальна допомога.
Щодня Центр зайнятості пропонує до 40 вакансій, – від прибиральниці до менеджера й заступника директора, не кажучи вже про роботу на будівництві.
Від майбутнього заводу “Леоні” Центр отримав тисячу анкет для відбору працівників. Заводові треба 700 робітників і 300 інженерно-технічних працівників для запуску виробництва на першому етапі. Як бачимо, вакансій предостатньо. Однак, як показують наші українські реалії, легальне працевлаштування влаштовує далеко не всіх. І на це також є реальні причини.
Нагадаємо, Коломийський завод «Леоні» запрацює вже у 2017 році.