Нещодавно у Коломиї відбулись громадські слухання стосовно розміщення зовнішньої реклами. Влада запропонувала розглянути нові правила її розміщення у місті. Присутні підтримали, тепер справа за сесією міської ради.
Згідно з пропонованими новими правилами, які на громадських слуханнях представляв Андрій Колісник, в.о. начальника відділу архітектури, для отримання дозволу на розміщення реклами заявник подає до ЦНАПу заяву, фотокартку або комп’ютерний макет місця розміщення реклами та її вигляду, інформує Дзеркало Коломиї.
Відділ архітектури цю заяву розглядає протягом двох робочих днів на її відповідність правилам та готує відповідне рішення на засідання виконавчого комітету. Саме він і приймає остаточне рішення щодо дозволу чи заборони розміщувати ту чи іншу зовнішню рекламу.
Далі, після встановлення реклами, її власник протягом 5-ти днів повинен подати у відділ архітектури фото із вже встановленим рекламним банером. Цей банер може бути розміщений на будинку із згоди його власника, з урахуванням архітектурних та історико-культурних чинників та міського середовища. Реклама, як зазначається у правилах, не має порушувати архітектурного ансамблю будинку і не може закривати оздоблення фасаду. Крім цього, реклама не має закривати собою дорожні знаки та не засвітлювати учасників руху чи оточуючі рекламний засіб квартири.
Якщо рекламодавець не буде дотримуватися правил та дозволу на розміщення зовнішньої реклами, то міська рада робить відповідний припис, якщо власник не усуває порушень, тоді відділ архітектури готує проект рішення на виконком щодо демонтажу цього рекламного носія.
Ще одне із нововведень, які буде пропонувати відділ архітектури на розгляд сесії, – це заборона розміщення зовнішньої реклами у центральній частині та історичному ареалі міста. Тут мова іде не про вивіски із назвою магазинів, а саме про сітілайти чи білборди.
Не обійдеться і без дорожчання рекламної площі. Як сказав Андрій Колісник, ціна мала б зрости удвічі. На сьогодні у місті є 79 білбордів, 49 сітілайтів, 2 натяжні реклами, три аудіобокси та 32 реклами на елементах благоустрою.
За 2016 рік від цієї реклами до міського бюджету надійшло 120 тисяч гривень.
Однак, за словами Олега Дячука, заступника міського голови, є у місті і незаконні та несанкціоновані носії реклами.
Міська влада працює над їх виявленням та узаконенням з метою надходжень до бюджету.
Присутні представники громади пропозицію влади підтримали, відповідно тепер нові правила будуть розглядати на сесії Коломийської міської ради. Якщо депутати їх підтримають, вони вступлять у дію.