У Косові налагодили збір вторинної сировини. Цим займається приватне підприємство «Мотря-екодовкілля», яке очолює Тарас Мельничук. Активно збирати вторинну сировину підприємство почало торік.
Посприяла підприємцеві Косівська міська рада, яка взялася налагоджувати сортування сміття. Почали з пет-пляшки, бо вона не утилізується природним шляхом. Пластикові пляшки створюють додатковий об’єм і міській владі доводиться платити за перевезення повітря. Тепер у Косові починають встановлювати менші за розмірами ящики з металевої сітки – для збору скляних пляшок, повідомляє у соцмережі журналіст Аліса Мудрицька.
Отже, сортування сміття у Косові стимулювало до роботи ПП «Мотря-екодовкілля». Тепер не треба чекати, поки хтось привезе сировину. Підприємство самостійно забирає пляшки зі спеціальних ящиків і має з чим працювати.
Читайте також: Сміттєві полігони Прикарпаття заповнені на 70%
Воно приймає у населення такі види вторинної сировини: пластик і пет-пляшки, в тому числі від олії, миючих і чистячих засобів, шампуню – 2 гривні за кілограм; скляні пляшки від горілки, вина, шампанського і пива (40 видів) – 20 копійок за штуку; бляшанки від пива та інших напоїв, в тому числі деформовані, – 15 грнивень за кілограм; макулатуру – 2 гривні за кілограм; картон – 2,20-2,30 гривень за кілограм; целофан, поліпропілен, харчову плівку – 2 гривні за кілограм. Сюди можна сміло везти тріснуті, надщерблені, а то й розбиті пляшки і банки – склобій приймають по 55 копійок за кілограм.
Ярослав Мельничук, батько Тараса, розповідає: “Пластикову плівку ми утилізуємо, з неї виготовляють каналізаційні люки. Пет-пляшки сортуємо по кольорах, від олії – окремо. Потім стискаємо їх (маємо для цього прес), щоб максимально зменшити габарити. Тоді відправляємо на переробку”.
Крім того, у магазинах «Мотря» і «Алтея», що біля Косівської центральної районної лікарні, стоять спеціальні банки для збору батарейок і акумуляторів (до 7,5 ампер). І вони не порожні.