На Голосківському цвинтарі у Львові заклали капсулу під будівництво крематорію. Це початок підготовчих робіт із розчищення ділянки та демонтажу старих будівель.
У 2021 році ЛКП «Муніципальна обрядова служба» отримала функції замовника будівництва будівлі крематорію на території Голосківського цвинтаря у місті Львові. Щоб збудувати крематорій ЛКП планує отримати 60 млн грн кредитних коштів. Таке рішення у липні 2024 року підтримали на сесії Львівської міської ради, інформує міська рада.
Крематорій у Львові будуватимуть у три черги. Перша — це підготовчі роботи, зокрема розчищення території та демонтаж старих будівель. Друга черга — зведення самої будівлі крематорію та встановлення обладнання, двох печей. Потужність кожної з них — 10 кремацій в день. Остання черга — облаштування зали прощань, допоміжних будівель та інше. Загальна вартість спорудження всього крематорію разом з обладнанням — близько 200 млн гривень.
«Майже кожне європейське місто має можливість кремації. Як правило від 60% мешканців країн ЄС заповідають, щоб їх кремували. В Чехії це 90%, в Японії це також понад 90%. Коли хтось вмирає у Львові і заповідає, щоб його кремували, то найближчий крематорій є у Києві. Це створює багато незручностей для родичів.
Раніше ми мали велику зустріч усіх єпископів Львова, які підтримали цей процес. Після цього стартував архітектурний конкурс – є його результати. Цього року плануємо виконати максимальний об’єм робіт, щоб можна було виконувати волю людей тут, у Львові. Наразі кошти в нас є, міська рада єдина – всі підтримують», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Переможцем конкурсу став проєкт авторського колективу: Заботін Павло, Копейкіна Любов, Копейкін Віктор, Кобец Олена. Це команда архітекторів родом із Маріуполя, що працює у Берліні.
Сам проєкт крематорію лаконічний, квадратної структури 40 на 40 метрів – 1600 м кв. Також передбачено колумбарний парк, який реалізують у наступних чергах.
Необхідність крематорію у Львові є актуальною через:
- обмеженість місця на кладовищах. Львів має обмежені площі для нових кладовищ, а розширення існуючих є проблематичним через щільну забудову міста та обмежену доступність землі;
- кремація є більш екологічним варіантом, ніж традиційне поховання, вона зменшує навантаження на ґрунт, підземні води та повітря;
- поховання урни з прахом є дешевшим варіантом у порівнянні з традиційним похованням.
За даними ЛКП «Муніципальна обрядова служба, урни з прахом дозволять суттєво економити місце кладовища. На місці одного традиційного поховання можна розташувати до 20 урн з прахом.
До теми: На Прикарпатті придбали крематорій для спалювання трупів тварин