У Миколаєві відбулась акція на підтримку українських військових, які перебувають у російському полоні.
Участь у заході взяли рідні та близькі бранців, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Укрінформ”.
Близько 100 людей зібралися на Соборній площі, яку лише нещодавно відкрили для вільного пересування, адже Миколаїв є прифронтовим містом.
“Сьогоднішня наша акція спрямована на підтримку військовополонених та безвісти зниклих наших героїв. У Миколаєві ми проводимо її вперше, адже раніше безпекова ситуація цього не дозволяла. Сьогодні, в переддень Різдва, коли всі очікують на диво, ми зібралися, щоб разом загадати бажання повернути наших хлопців та дівчат додому, щоб кожна сім’я, зрештою, почула довгоочікуване: “Я повернувся, я живий”. Ми також хочемо нагадати нашому суспільству та міжнародним організаціям, що треба докладати ще більше зусиль заради порятунку наших героїв”, – сказала організатор Альона Катран.
На її думку, подібні акції також є своєрідною підтримкою родин військовополонених, які мають обмаль інформації про своїх рідних.
Учасниці акції Лілія та її мати Ганна з Новобузького району. Вони чекають із полону трьох найрідніших людей: батька, брата і чоловіка. У перші дні повномасштабної війни усі троє пішли до військкомату, хоч мали мирні професії. Служили в 79 десантно-штурмовій бригаді та 36 бригаді морської піхоти. Захищали Миколаїв і Маріуполь. Офіційної інформації про чоловіків немає, але рідні самі розшукали їх на російських пабліках. Проте підтвердження з російської сторони немає, тому чоловіки не мають статусу військовополонених.
“Ми вже оббили десятки порогів, поки що ніхто допомогти нам не може, але ми не втрачаємо надії і віримо, що наші рідні повернуться додому”, – каже Лілія.
Учасники акції пройшли до Каштанового скверу, де сьогодні стоїть імпровізована “ялинка незламних”. Вони повісили на неї іграшки з побажаннями швидкого повернення додому своїх чоловіків, синів, братів. Крім того, жінки звернулися до тих, хто займається обміном полонених, з проханням не зупинятися і зробити все можливе, щоб повернути кожного бранця і бранку додому.
Наприкінці акції найменша миколаївська волонтерка, п’ятирічна Вероніка, роздала присутнім власноруч зроблених символічних янголят – як символ надії, що герої обов’язково повернуться додому і обіймуть своїх рідних.
До теми: У Маріуполі окупанти знесли драмтеатр, який розбомбила їхня авіація