Росія має ще до 10 ракет.
Росія може додатково провести випробувальні запуски балістичних ракет найближчими днями, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 22 листопада, передає “Радіо Свобода”.
«Російські джерела стверджували, що Росія закриє частину свого повітряного простору 23-24 листопада для випробування ракети, але не уточнили, який саме тип ракети випробовують російські сили. Заступник начальника ГУР генерал-майор Вадим Скібіцький 22 листопада попередив, що Росія, ймовірно, має до 10 ракет «Орешник» і що Росія, ймовірно, проведе випробувальні пуски всіх цих ракет у майбутньому», – вказано у звіті.
У ISW наголошують, що президент Росії Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету, яку російські війська запустили по Україні 21 листопада, ймовірно, намагаючись штучно завищити очікування щодо російських можливостей і заохотити Захід і Україну до самостримування. Він підкреслив, що ракета не є модернізацією старої радянської ракети і заявив, що російські конструктори створили її «на основі сучасних, передових розробок».
Аналітики нагадали, що 22 листопада Путін провів нараду, привітавши російських військових з проведенням «успішного» випробування балістичної ракети «Орешник» у відповідь «тим, хто намагаються шантажувати» Росію.
«Однак у звітах США та України про удар балістичною ракетою 21 листопада наголошувалося, що ракета «Орешник» за своєю суттю не є новою російською здатністю [3]. Офіційні особи Білого дому та Пентагону підтвердили, що Росія запустила балістичну ракету середньої дальності (БРСМ) по Україні, а речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Росія створила БРМ на базі існуючої російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 «Рубеж» Сінгх також повторив, що Україна вже стикалася з атаками Росії ракетами, які мають «значно більші» боєголовки, ніж «Орешник», – кажуть в Інституті вивчення війни.
«Орешником» по Дніпру: як реагує Пентагон і чи змінять США свою ядерну доктрину
За оцінкою ISW, удар російської балістичної ракети 21 листопада не є принципово новим російським потенціалом.
«Росія виграє від риторичних фанфар навколо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що розпалювання стурбованості з приводу запуску ракети «Орешник» спонукає Захід відмовитися від підтримки України», – резюмували аналітики.
Ввечері 21 листопада російський президент Володимир Путін заявив про «успішне випробування у бойових умовах» новітньої ракети середньої дальності «Орешник». За його словами, сили РФ завдали удару по Дніпру цією балістичною ракетою в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні.
Путін заявив, що це була «відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії» – дозвіл Україні бити західними ракетами по території РФ і самі такі удари у Брянській і Курській областях. Він також не виключив нових таких ударів.
Російський лідер також заявив, що надалі цивільних інформуватимуть про плани з застосування «Орешника».
Також читайте: Росія розхвалює нову ракету “Орєшнік”, але експерти сумніваються в її іноваційності, – ISW