Завершилися роботи зі знакування нової еколого-пізнавальної стежки “Хребтом Кормитура”.
Це вже друга екостежка, прознакована на території НПП “Гуцульщина” у співпраці з Комісією та обласним управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій (перша екостежка – “Чотири дороги” – прознакована у 2019 році). Роботи обійшлися у 11 тисяч гривень. Про це повідомляють на сторінці НПП “Гуцульщина” у соцмережі.
Маршрут бере початок у селі Шешори (від центральної дороги) і слідує через заповідну річку Пістинька до полонини Росохата. Далі стежка веде до Мертвого озера, яке розташоване практично біля самого гребеня хребта Кормитура на висоті 845 метрів н. р. м. Від Мертвого озера вздовж хребта Кормитура веде давня польська дорога. А на гребні самого хребта зустрічаються квартальні кам’яні стовпчики, датовані 1936 роком, із надписами L P (Las Państwowy), що означає державний ліс. Хребет Кормитура належить до низькогір’я Покутсько-Буковинських Карпат. Гребінь хребта надзвичайно мальовничий і нагадує спину міфічного дракона, із якої виростають кам’яні валуни та старовікові буки. Зійшовши з хребта Кормитура, можна вийти до унікальної пам’ятки природи – старовікового бука або до полонини Поліни. Завершується маршрут в центрі села Прокурава.
Протяжність маршруту – 10 км. Тривалість переходу – 5 годин. Набір висоти – 430 м.
Окрім знакування зеленою маркою та встановлення вказівників, на маршруті здійснили благоустрій, зокрема розчистили важкодоступний відрізок, де була прокладена газотраса, та інші ділянки, відновили місток через потічок, облаштували зону відпочинку із новою альтанкою, встановили великий інформаційний стенд з картосхемою (розміром 100х200 см) у селі Шешори на початку маршруту та такий же стенд меншого розміру у с. Прокурава (біля школи), а також еколого-освітній стенд з інформацією про хребет Кормитура, Мертве озеро, рослинний та тваринний світ довкола маршруту. Стежка наповнена також природо-охоронними аншлагами.
Нагадаємо, на Франківщині оцифрували атракції НПП “Гуцульщина”.