У Парижі відкрили Паралімпійські ігри

  • Паралімпіада-2024 стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня.

    Свято спорту для Парижа не припиняється: через трохи більше ніж два тижні після закриття Олімпійських ігор у столиці Франції стартувала Паралімпіада.

    Організатори знову підготували для глядачів максимально оригінальну та незвичну церемонію відкриття: цього разу спортсмени не пливли Сеною у човнах, але йшли легендарним проспектом Єлисейські Поля до площі Конкорд – місця, яке стало імпровізованим стадіоном. Танцювальні номери були присвячені темі інклюзивності, повідомляє LB.

    Офіційно оголосив про відкриття Паралімпійських Ігор президент Франції Емманюель Макрон, а запалення вогню відбулося все в тому ж чудернацькому факелі-повітряній кулі, яка здійнялася над Парижем.

    На Олімпіаді вся увага була прикута до Ейфелевої вежі, на яку вчепили олімпійські кільця, а на Паралімпійських іграх усе обертатиметься довкола Тріумфальної арки, яку прикрасять агітосом.

    Агітос — це символ паралімпізму, який складається з трьох асиметричних півмісяців червоного, синього та зеленого кольорів, у перекладі з латини означає «я в русі». Форма символізує спортсменів, які рухаються до центральної точки, а три кольори найчастіше використовувані у прапорах країн світу.

    Зазвичай агітос з’являється в місті проведення змагань після церемонії закриття Олімпійських ігор, але цього разу обидва символи розмістили одночасно. Їх неможливо не помітити, гуляючи Єлисейськими полями, адже вони здіймаються на висоту майже 50 метрів.

    Загалом у Парижі розіграють понад 540 комплектів нагород у 22 видах спорту.

    Українці на Паралімпіаді

    На Паралімпійських іграх-2024 Україну представлятимуть 140 спортсменів: 96 чоловіків та 44 жінки. Зі 140 паралімпійців, що увійшли до заявки, 101 має ураження опорно-рухового апарату, 30 — порушення зору та дев’ять — порушення розумово-фізичного розвитку.

    Понад 23 % членів збірної — дебютанти Паралімпійських ігор. Спортсмени представляють 20 регіонів України та місто Київ.

    Змагатимуться вони в 17 з 22 видів спорту — рекорд у паралімпійській історії нашої держави. Українці виступлять у легкій атлетиці, паверліфтингу, дзюдо, стрільбі з лука, настільному тенісі, фехтуванні на колісних кріслах, кульовій стрільбі, плаванні, академічному веслуванні, велоспорті, голболі, веслуванні на каное, тріатлоні, бадмінтоні, тхеквондо, бочі та у волейболі сидячи.

    Нагадаємо, що на Паралімпійських іграх у Токіо українські спортсмени здобули 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Україна тоді стала шостою в медальному заліку.

    Нейтральні на Паралімпіаді

    Уперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну спортсменам з російським і білоруським паспортами дозволили виступати на Паралімпіаді.

    Російські та білоруські паралімпійці будуть нейтральними, тобто не зможуть використовувати державну символіку своїх країн. Крім того, їхні результати не будуть враховані до медального заліку. Усього в Парижі виступлять 90 нейтральних паралімпійців з російським паспортом і 8 з білоруським.

    До теми: Два спортсмени з Івано-Франківщини візьмуть участь у Паралімпійських іграх у Парижі

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!