Попри постійні застереження і наполегливі звернення поліцейських не довіряти незнайомцям, які можуть представлятися банківськими працівниками, псевдоправоохоронцями або ж операторами мобільного зв’язку, заяви жителів Прикарпаття, постраждалих від шахрайства, надходять до поліції майже щодня.
Приміром, 4 березня до правоохоронців звернулася мешканка обласного центру, яка розповіла, що її 74–річна мама стала жертвою чергового шахрая. Як її словами, пенсіонерці у минулі вихідні зателефонував невідомий, який назвався працівником банку, та повідомив, буцімто її банківська картка заблокована. Аби активізувати картку, аферист поприросив продиктувати всі її реквізити. Невдовзі після цього літня жінка виявила, що з рахунку зникли усі гроші – понад 50 400 гривень.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці вкотре наголошують: ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.
Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на «гарячу лінію» і уточнити у оператора всю інформацію по картці, при втраті або крадіжці – картку заблокувати.
Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів – не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102», інформує національна поліція.
Нагадаємо: Дзвінок «із банку»: двоє прикарпатців постраждали від шахраїв