Децентралізація – одна з найбільш успішних реформ в Україні. Завдяки розширенню владних повноважень, оптимізації та підвищенню рівня управління у селах поступово покращується якість та доступність послуг, з’являються кошти на ремонт об’єктів інфраструктури.
Таке переконання висловила в.о голови Переріслянської об’єднаної територіальної громади Любов Гук.
Вона вважає, що завдяки системним перетворенням у її громаді вдалося зробити чимало. Зокрема, здійснити капітальний та поточний ремонт комунальних доріг, відновити об’єкти зовнішнього освітлення, запровадити заходи з енергоефективності тощо.
Любов Гук відзначила, що якісні системні зміни відбулись і у галузях системи охорони здоров’я та культури. «Для забезпечення надання послуг у сфері охорони здоров’я в ОТГ утворено КНП «Переріслянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини». Минулоріч завершили капітальний ремонт будівлі, в котрій нині функціонує амбулаторія (747,439 тис. грн). А для надання якісних послуг у сфері культури утворили комунальний заклад «Переріслянський центр культури і дозвілля»», — сказала вона.
Говорячи про здійснення робіт з покращення рівня інфраструктури, Любов Гук відзначила, що за кошти інфраструктурної субвенції, а це понад 485 тис. грн, у 2019 році вдалось завершити капремонт будинку культури у селі Волосів (485,066 тис. грн). Це дало змогу покращити умови для культурного розвитку жителів громади, забезпечити зайнятість дітей та молоді в позаурочний час.
За її словами, у громаді здійснено капітальний ремонт підвісної лавки (404 м.) через річку Бистриця в селі Фитьків. «У такий спосіб нам вдалось забезпечити жителів громади безпечними умовами для переходу через тросову пішохідну кладку, а також надати доступ людям до об’єктів та установ, в яких надаються публічні послуги», — підкреслила Любов Гук.
В. о голови громади також повідомила, що тут використовують й технології із залучення додаткових коштів шляхом участі у різноманітних конкурсах та програмах, у тому числі й міжнародних. «Ми вже підготували 21 проєкт, з яких два виграли. Зокрема, проєкти зі створення Центру надання адміністративних послуг та встановлення контейнерних майданчиків для роздільного збору сміття. Ці ініціативи вже втілюються», — підкреслила Любов Гук.
З-поміж іншого, посадовець також наголосила, що в громаді активно й впроваджується бюджет участі. Торік жителями громади було подано на голосування дев’ять ініціатив, з яких чотири за результатами голосування здобули перемогу. На реалізацію кожної з ініціатив із бюджету громаду виділено по 50 тис. гривень. Зокрема, це проєкти: «Дамо нове життя сценічному майданчику» (с. Волосів); «Створення спортивного майданчика в с. Гаврилівка – інвестиції в здоров’я дітей та молоді»; «Сучасна техніка для молоді сьогодні – це вклад в майбутнє» (с. Перерісль); «Спортом займайся – сили набирайся» (с. Фитьків).
Читайте також: Голови чотирьох прикарпатських ОТГ підписали меморандум про співпрацю