У Польщі 235 тисяч осіб викличуть на військово-лікарську комісію – ЗМI

  • Як повідомляє Міністерство національної оборони, серед них – не лише чоловіки призовного віку, а й деякі жінки, а також особи віком понад 50 років.

    У 2026 році в Польщі військово-лікарську комісію (ВЛК) повинні пройти приблизно 235 тисяч осіб.

    Про це повідомляє місцева газета Wyborcza, передає Слово і Діло.

    Кампанія з виклику на ВЛК розпочнеться в січні наступного року. А самі комісії працюватимуть з 2 лютого по 30 квітня 2026 року. Повістки надсилатимуть із підтвердженням вручення.

    Головна мета – визначити фізичну й психічну придатність до служби в армії. Викликані проходитимуть медичне обстеження та розмову з військовими представниками. Після цього їхні дані вноситимуть до військового обліку, а кожен учасник отримає звання рядового, без вручення військового квитка. Останній отримають лише добровольці, які зголосилися служити.

    ВЛК стосуватиметься:

    • чоловіків 19 років (народжених у 2007 р.);
    • чоловіків віком 20–24 роки, які ще не проходили ВЛК (народжені у 2002–2006 рр.);
    • осіб, які у 2024–2025 роках були тимчасово непридатними до служби й мають повторно пройти обстеження;
    • жінок, які мають або здобувають освіту в галузях, корисних для армії: медицина, ветеринарія, авіація, морська справа, ІТ, психологія, переклад тощо.

    Крім того, пройти кваліфікацію зможуть охочі від 18 до 60 років, які ще не мають визначеної військової категорії.

  • Неявка на комісію без поважної причини є адміністративним правопорушенням і карається штрафом або навіть арештом. У разі неможливості з’явитися у зазначений день, потрібно повідомити місцеву владу з поясненням причин.

    У Міністерстві національної оборони наголошують, що сама по собі військова кваліфікація ще не означає призов до армії. Військова служба в Польщі залишається добровільною, а загальний обов’язковий призов наразі не відновлено.

    Як повідомляв “Галицький кореспондент”, Дуда заявив, що невдоволений ставленням України та союзників до допомоги Польщі. Він додав, що Польща могла би закрити аеропорт в Жешуві, через який доставляється допомога Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!