З нагоди 25-річниці проголошення Дня незалежності України у музеї-церкві Зішестя Святого Духа відбувся мистецький захід «Скарби нашої духовності». Метою проведення було представлення результатів багатолітньої співпраці музейної установи краю з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України у справі збереження та реставрації сакральної спадщини.
Завідувач філії Музею мистецтв Прикарпаття Тетяна Петрів розповіла присутнім про допомогу і вагому працю львівських реставраторів починаючи з середини 80-х років, інформує Рогатка.
Також на виставці презентували відреставровані роботи сакрального мистецтва із церкви-музею Зішестя Святого Духа фахівцями ЛФ ННДРЦУ у 2015-2016 рр.
На безоплатній основі вісім творів, серед яких ікони Богоматір Одигітрія, Різдво Христове, Зішестя Святого Духа та інші. Протягом року художники реставратори натхненною працею практично зцілювали живу сутність полотна.
«На чолі з директором ЛФ ННДРЦУ Мирославом Отковичем спеціалісти приїжджали сюди, вимірювали все, досліджували, допомогли знайти потрібні ресурси і методи збереження нашої духовної спадщини, за що ми їм сердечно вдячні», – зазначила Тетяна Петрів.
Вона підкреслила, що оскільки церква є дерев’яною, то складно було боротись і з прогресом жуків, які точили стіни будівлі. Працівники ЛФ ННДРЦУ провели різні дослідження, які допомогли знайти методи боротьби з деревогризами. Змащували дерев’яні стіни потрібними матеріалами, провели обстеження, щоб стабілізувати структуру дерева, відповідно вивести жука. І вже десять років північна стіна нави, північна та південна стіни бабинця і південна стіна бабинця в ідеальному стані. Відтак, лишилось обробити і змастити інші стіни.
На завершення Тетяна Петрів подякувала фахівцям Львівської філії національного науково-дослідного реставраційного центру України та всім, хто допоміг у презентації мистецької виставки, і наголосила, що має надію на подальшу співпрацю і розуміння.
Нагадаємо, На Рогатинщині встановлять пам’ятник місцевому провіднику ОУН.