Зазначається, що ці фейки зокрема спрямовані на те, щоб викликати атмосферу паніки.
Міністерство оборони Румунії фіксує поширення фейків у соцмережах у зв’язку з ухваленням законів, які дозволяють армії країни збивати дрони, що порушують повітряний простір.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на один з ресурсів румунського оборонного відомства.
Зокрема, за даними Міноборони, ухвалення двох відповідних законів спричинило скоординовану кампанію дезінформації та фейків. Їх поширюють користувачі на різних цифрових платформах.
У цих повідомленнях намагаються представити конкретні заходи зі зміцнення обороноздатності Румунії і НАТО “як… акти національної зради”, додали у відомстві.
Ці фейки також спрямовані на те, щоб викликати атмосферу паніки. А також послабити впевненість у здатності інститутів національної безпеки виконувати свої місії, зазначають у Міноборони.
Міністерство оборони попереджає, що повідомлення, поширювані різними користувачами у Facebook та TikTok, неправдиво і без жодного стосунку до дійсності, стверджують, що:
- громадяни Румунії будуть змушені йти на війну в Україні;
- ухвалення цих законів означає, що парламент Румунії схвалює встановлення військової диктатури;
- командування румунською армією буде передано іноземним арміям / НАТО / Брюсселю;
- армія зможе отримувати накази стріляти по протестувальниках;
- інтеграція національного повітряного простору в повітряний простір НАТО і спільне управління ним зі структурами Альянсу є формою відмови від національного суверенітету;
- з набуттям чинності законопроєктів Румунія буде окупована іноземними військами;
- ухвалення цих законопроєктів доводить, що влада готується до вступу Румунії у війну;
- обговорення та ухвалення цих законопроєктів є актом національної зради.
“Усі ці заяви та інші, розроблені на їхній основі, є неправдивими… Така дезінформація і маніпуляції… є спробами підірвати національний суверенітет і безпеку”, – додали в Міністерстві оборони.
Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року Міноборони Румунії винесло на громадське обговорення законопроєкт, який посилює заходи з регулювання повітряного простору, дронів та інших літальних апаратів. Запропоновані заходи є поступовими: від встановлення місцезнаходження та ідентифікації літального апарату до спроб контакту, перехоплення та попереджувальних пострілів.