У Сеймі Литви представили виставку з історіями українських дітей, вбитих Росією

  • Виставка триватиме до 10 жовтня, після чого її планують перевезти у Страсбург для представлення в Раді Європи.

    У Сеймі Литви з’явилась виставка Ціна мовчання світу з історіями 33 дітей, вбитих країною-агресором Росією в Україні. Виставку організували Платформа пам’яті Меморіал, професор Вільнюського університету Арунас Валіуліс, професорка Харківського національного медичного університету Ольга Бєлоусова та депутат Сейму Лінас Слусніс, йдеться у матеріалі NV.

    Команда Меморіалу працювала над виставкою разом з рідними загиблих. Литовська стала п’ятою мовою, на яку її переклали. Виставка триватиме до 10 жовтня, після чого її планують перевезти у Страсбург для представлення в Раді Європи.

    «Ця виставка вперше представлена в парламенті європейської країни, і ми отримали сильний відгук. Очі цих дітей — найпотужніша зброя. Вони змушують нас ще сильніше боротися та підтримувати Україну», — заявив Арунас Валіуліс.

    Посол України у Литві Петро Бешта, який був присутній на відкритті, нагадав, що з початку повномасштабної війни Росії проти України загинули щонайменше 577 дітей, і ці дані не остаточні.

    Співзасновниця Платформи пам’яті Меморіал Гаяне Авакян заявила, що команда Меморіалу перетворює статистику на імена.

    «Однією з перших на нашій платформі у березні 2022 року з’явилася історія Тані Мороз, 6-річної дівчинки з Маріуполя, яка разом із родиною загинула під завалами після удару росії. Важко читати історії про мрії і мирне життя дітей на стендах виставки, але ще важче усвідомити, що кількість жертв серед дітей постійно збільшується», — сказала вона.

    Присутні могли висловити слова співчуття родинам загиблих на листівках. Виставка Меморіалу Втрачене дитинство була показана вже у понад 20 країнах світу. За посиланням можна переглянути онлайн-версію виставки.

    До теми: Коломийський будинок дитячого типу відвідала посол Канади в Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!