Малокомплектні школи Бурштинської територіальної громади з нового навчального року призупинять освітній процес. Дітей шкільними автобусами довозитимуть на навчання у міські ліцеї, пише “Суспільне Карпати”.
З 1 вересня 2021 року у Сарниківській філії Бурштинського ліцею №2, Вигівській філії Бурштинського ліцею №3, Старомартинівській філії Бурштинського ліцею №3 депутати прийняли рішення призупинити освітній процес на 2021-2022 навчальний рік.
Педагогічний колектив виступає проти такого рішення міської влади. Завідувачка Сарниківської філії Тетяна Федик під час засідання сесії міської ради звернулася до депутатів з проханням не закривати школу. Вона погоджується, що 31 учень для навчального закладу – це мало, і громада зекономить на закритті. Проте через погану дорогу, яка веде до села, страждатимуть діти. Та й витрати на підвезення учнів будуть немалими.
“Мені жаль тих діточок, вони є заручниками ситуації. 12 кілометрів автобусом по тій дорозі… Ми прекрасно розуміємо і не тішимо себе ілюзіями , що він буде їздити. Він не буде їздити на Сарники — це далеко. Будь ласка, зробіть виїзну комісію. Я нічого проти не маю. Приїдьте всі своїми машинами. Кожен день автобус не поїде. В нас високі рейсові автобуси не хочуть їхати”, — каже Тетяна Федик.
“Початкова школа має бути в кожному селі, а освіта доступною”, — вважає директорка Старомартинівської школи Мар’яна Савчук. У її навчальному закладі класи не заповнені, однак у кожному — більше чотирьох учнів, що відповідає освітнім вимогам.
Підтримати вчителів та відстояти позицію проти закриття шкіл приїхали і батьки. Один з них батько двох учнів Сарниківської школи.
“Дуже багато в селі людей незадоволені тим, що відбувається. Нас не підготували до цього переходу. І тому багато людей і вчителів не знають, що відбувається. Я вирішив приєднатися до вчителів, до батьків, щоб відстояти і дізнатися, що конкретно планується для села”, — каже житель села Сарники Мар’ян.
Начальниця Бурштинського відділу освіти Іванна Томин пояснює, що така реформа впроваджується відповідно до затвердженої концепції розвитку освіти у громаді. І спрямована на економію коштів: “Якщо ми говоримо про Старомартинівську школу, яка повністю фінансується з місцевого бюджету, і на витрати якої йде 1 мільйон 375 тисяч, — це вже є економія місцевого бюджету”.
Не зважаючи на вимоги педагогічного та батьківського колективів, рішенням сесії навчальні заклади Буршинської територіальнї громади таки підлягатимуть реорганізації.
Нагадаємо, У Бурштині закривають гімназію, батьки та педагоги проти