У селі Снятинської громади люди блокують дорогу, якою з кар’єру вивозять гравій

  • Люди виступають проти того, що розробники кар’єру розбивають дороги.

    Частина жителів прикарпатського села Завалля, що на Снятинщині, блокує рух транспорту в селі, пише КУРС.

    Щоб вкотре обговорити ситуацію та відповісти на запитання людей, міський голова Снятина Анатолій Шумко приїхав у село, інформує ТРК “Снятин”. Мешканці села розділилися. Частина підтримує протестувальників, частина ні.

    Мер Снятина приїхав, щоби зустрітися з людьми, які в цей день перекривали дорогу. Обов’язок зібрати людей, у яких є запитання до міської влади, був покладений на діловода сільської адміністрації. Вона відзвітувала меру, що повідомила щонайменше 10 людям.

    Як виявилося, повідомлення передали за годину до зустрічі з Шумком.

    Відтак одна з організаторів протесту, до якої потелефонував Анатолій Шумко, зазначила, що не може бути на зустрічі.

    Все ж з’ясували, що головне запитання було таким: чи давала міська влада дозвіл на розкопування кар’єру і вивезення шутру. Шумко повідомив:

    “Ми давали дозвіл українській видобувній компанії для того, щоби вона покращила дороги, і вона якимось чином мала вивозити все це не селом. Дане родовище з аукціону продала фірма в Києві, яка є при Кабінеті Міністрів”.

    Спецдозвіл на облаштування кар’єру місцевому підприємству минулого року видала Державна служба геології та надр України. Вид корисної копалини: гравій, піщано-гальковий матеріал, пісок. Вид користування надрами та строк, на який надали дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка, корисних копалин з подальшим видобуванням корисних копалин (промислова розробка родовищ), 10 років.

    Кілька людей, які прийшли на зустріч, поставили запитання, чому зібрали тільки одну сторону – прихильників видобування. “Я не противник кар’єру, я проти того, щоби їхали селом”, – конкретизував один із них. Люди пояснили: вийшли на протест через те, що важка техніка розбиває дороги.

    Мер Снятина уточнив, що міська влада давала дозвіл на покращення польової дороги, якою бізнесмени мали вивозити копалини. “Я не прихильник, щоби возити селом”, – сказав Шумко.

    За його словами, міська влада не дотична до ситуації, яка склалася.

    “Міська рада нічого злого для мешканців села Завалля не зробила, не шукайте її крайною”, – сказав мер.

    Як вплинути на інвестора, щоби його машини з копалинами пішли в обхід села, це запитання залишилося відкритим.

    Читайте також: У Львові двоє п’яних кидали з вікна багатоповерхівки імітаційні гранати

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!