Станом на початок 2023 року в Німеччині продовжують навчання близько 203 тисяч українських дітей, які втекли від війни.
Про це повідомила міністерка освіти та досліджень Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінгер під час візиту до Києва, пише “Європейська правда” з посиланням на DW.
“Звісно, в нас велике бажання, щоби ці діти не втратили зв’язок зі своєю батьківщиною. Тому ми пропонуємо їм викладання паралельно українською мовою. У великих містах місцеві українські організації відкрили недільні школи для дітей, а ще багато хто продовжує навчатись в українських школах дистанційно. Це, вочевидь, формує додаткове навантаження”, – зазначила вона на спільному брифінгу з міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом у Києві.
Водночас український міністр зазначив, що дистанційне навчання – добровільний вибір батьків, які не хочуть втрачати зв’язок своїх дітей з українськими школами.
“Перезарахування оцінок з німецької освітньої системи відбувається за відпрацьованим механізмом і не викликає ніяких проблем”, – запевнив він.
Штарк-Ватцінгер повідомила про нещодавнє рішення німецького уряду спрямувати додатково 3,5 мільярда євро у земельні бюджети для освітньої, медичної та іншої соціальної підтримки біженців з України.
Крім шкільної освіти, міністри обох країн домовились про співпрацю в професійно-технічній освіті та науково-дослідницький сфері.
Читайте також: Історія України не зникне з системи тестування — Шкарлет