Там зображена жінка-самсуї, яка тримає в руці запалену цигарку.
Влада Сінгапуру наказала прибрати з муралу в Чайнатауні сигарету — це призвело до обговорення до занепокоєння про цензурування вуличного мистецтва. Про це повідомляє ArtNews, передає Суспільне Культура.
Мурал великого розміру створив сінгапурський художник Шон Данстон. Це зображення відсилає до молодих китайських жінок, які емігрували до країни у 1920-х та 1940-х роках для роботи у сфері промисловості. Стінопис завершили у квітні.
Муніципальна адміністрація Сінгапуру 8 травня повідомила власника будівлі, що мурал “не узгоджується з позицією Сінгапуру щодо політики боротьби з курінням”. Пізніше, 18 червня, адміністрація отримала електронного листа від невідомого громадянина, який стверджував, що жінка на муралі “виглядає більше як повія, ніж як працьовита жінка-самсуї” і зображення є “образливим”.
Урядове агентство запропонувало “переглянути пропозицію” щодо мистецького твору до 3 липня. І попередило, що невиконання вимог буде враховано під час розгляді заявку на продовження тимчасового дозволу на ресторан, який розташовується в цій будівлі. Дозвіл закінчується 27 липня.
Художник Шон Данстон, американець, який живе у Сінгапурі з 2009 року, 19 червня опублікував допис в Instagram. Він відреагував на критику, наголосивши на важливості поваги до праці секс-працівників та захисті свого зображення жінки-самсуї.
Данстон зазначив, що спеціально обрав зобразити молоду жінку замість літньої.
“Я вважав, що буде цікаво показати молоду жінку у момент відпочинку”, — сказав він Straits Times, називаючи наказ від Управління міського розвитку Сінгапуру “пригніченням потенціалу мистецтва Сінгапуру” та “розчаруванням.”
Жінки-самсуї курили цигарки після роботи
Як повідомляє South China Morning Post, жінки-самсуї курили цигарки після роботи й навіть зберігали їх у своїх фірмових червоних хустках. Багато з них жили в районі, де зараз розташований мурал.
У вівторок, 25 червня, художник написав про вплив наказу, який почав ширитися мережею.
“Тепер я перебуваю в критичному моменті спілкування з сотнями тисяч людей або навіть мільйонами, які аналізують мою роботу, хвалять її, критикують, і це стало сюрреалістичним та абсурдним”, — прокоментував автор стінопису.
До теми: На Меморіалі Слави у Харкові демонтували зображення радянської зірки