«За останні два роки Прикарпаття перетворилося на один із найбільших культурних центрів нашої держави, про що свідчить проведення великих міжнародних фестивалів таких як «Carpathian SPACE» та Porto Franko ГогольFest – зазначив у вітальному слові Олег Гончарук. – Мистецтво, а особливо сучасне мистецтво, відіграє важливу роль у становленні європейської України, допомагає налагоджувати більш тісну співпрацю із нашими сусідами».
Проект зібрав понад 30 художників, які представляють три покоління українського сучасного мистецтва: “нову хвилю”, котра сформувалася після розпаду Радянського союзу, авторів покоління “посторанж”, які заявили про себе після Помаранчевої революції, а також представників покоління, котре виникло на арт-сцені кілька років тому і все ще перебуває у стані формування.
Кожна з представлених робіт у тій чи іншій мірі відображає “дух часу” складної і неоднозначної епохи, а зібрані разом у виставковому просторі Zenko Foundation у “Коруні” мають створити цілісний образ українського мистецтва після здобуття незалежності.
Читайте також: у Франківську показали незвичну виставу про жінок і АТО
Експозиція будується відповідно до тематичних, жанрових, видових пріоритетів і змін, котрі відбувалися з українським мистецтвом останню чверть століття. Крім живопису, який домінував майже весь час, місце відведене також фотографії, відео, скульптурі, об’єктам і медіа-інсталяціям.
Значну частину робіт для виставки надають українські колекціонери та арт-інституції.
“Виставкові проекти Zenko Foundation — це зовсім не обов‘язково привід ще раз продемонструвати велику колекцію фонду. Одне із завдань будь-якої арт-фундації — бути своєрідною об’єднавчою силою, яка збирає навколо себе усіх учасників арт-сцени”, – впевнений засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів.