Боротьба за мир у виконанні Володимира Зеленського мало нагадує звичний для нього з часів КВК конкурс капітанів. Тут виявилося замало влучних заяв з категорії добре підготовлених експромтів, у цьому питанні панує політична доцільність, а Україна, на жаль, не володіє достатньою кількістю аргументів.
Сакралізація питання припинення вогню на Донбасі в цілому зрозуміла: події у східних областях України вже сьомий рік є першочерговою проблемою для нашої держави. Проте грати у миротворця з широко заплющеними очима – не найкращий вибір. Вже протягом тижня командування ООС щодня фіксує кілька обстрілів з боку бойовиків. На них українські військові не відповідають. Поки що.
Минулого тижня Вітольда Фокіна звільнили з української делегації у складі ТКГ. Причому звільнили з таким виглядом, наче він просто йшов територією державної дачі і раптом опинився серед тих, хто веде напружені переговори з представниками Росії та ОБСЄ. Нагадаю, що онука експрем’єра, світська левиця Маша Фокіна, відверто розповіла про механізм входження дідуся до ТКГ. Андрій Єрмак, який і став продюсером для аксакала української політики, натомість повідомив, що у природі існує український план завершення конфлікту на Донбасі. Проблема навіть не в тому, що Єрмак у ефірі «Україна 24» просторікував російською (мабуть, хотів, щоб у Кремлі його розуміли без перекладача), а у формулюваннях шефа президентського офісу, якому помітно подобається бути на вершині владної піраміди. Поряд із Зеленським, буквально за пів кроку вбік від нього. І від цього не зменшується бажання спитати у шефа ОПУ, яких успіхів особисто він досягнув шляхом поступок Кремлю? Хоча б у сфері кіновиробництва.
Малопомітною подією наприкінці вересня, на жаль, став скандал у ТКГ, засідання якої була змушена перервати представниця ОБСЄ Хайді Грау. Причина – несанкціонована фіксація перебігу переговорів російською стороною. Нескладно здогадатися, що і попередні раунди переговорів Тристоронньої контактної групи у Росії фіксували на аудіо та відео, не виключено, що там тепер мають важіль тиску компроматом на представників української делегації. Автор вислову «парламент – не місце для дискусії» Борис Гризлов вже заявив, що Україна провокує військовий сценарій на Донбасі.
Проте Росія не стане дарувати Володимиру Зеленському можливість напередодні місцевих виборів зіграти роль «рятівника Вітчизни», швидше, навпаки. Кремль робить ставку на розмивання популярності Зеленського, адже Путіну не потрібен високорейтинговий візаві у Києві. Путін та його оточення чекають результатів місцевих виборів, які дозволять продовжити процес розхитування України зсередини. Агресор робить ставку на слабку владу в Києві, представники якої не спроможні відстоювати національні інтереси через перебування у тенетах політичної доцільності.