Уже 2 роки прикарпатець Іван Боднарчук захищає Україну від ворога. У цивільному житті він працював дизайнером, художником та вчителем дисциплін художньо-естетичного циклу, відкрив власну художню студію “Для всіх” у Богородчанах, яка виховала більше 50 випускників, які також пов’язали свою професію з мистецтвом.
Але в березні 2022 року дизайнер-художник змінив педагогічну творчість на військову службу. Сьогодні він проходить службу у складі знаменитого 109 окремого гірсько-штурмового батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”, повідомляє “Галицький кореспондент”.
На війні потрібні всі
Військовий розповів, що 1 березня 2022 року, не чекаючи повістки, добровільно пішов у військкомат. Він зізнається, що ніколи не думав, що ті навички та роботу, яку він виконував під час проходження строкової служби у юності згодом доведеться застосувати в умовах реальної війни. Позивний у художника з Прикарпаття “Діамант”.
Іван каже, що творчі навички йому згодилися і на фронті. Переконує, що на війні всі професії потрібні та важливі. Адже ще 2 роки тому і сам працював вчителем образотворчого мистецтва у Яблунівському ліцеї Солотвинської громади. Планував відкрити художні школи і у інших громадах Прикарпаття. Та лютий 2022 року змінив його життя, як і життя та плани багатьох українців.
Вчився на помилках
Що таке війна і її наслідки Івану довелося побачити під час звільнення від окупації населених пунктів: Кухарі, Слобода-Кухарська, Тетерівське, Олива, Розважів, Іванків, рухаючись в напрямку Чорнобиля Київської області. Саме тоді “Едельвейсам” разом з іншими бригадами ЗСУ вдалося відтіснити ворога назад через кордон на територію Білорусі.
“Ще у грудні 2016 року був сформований 109 окремий гірсько-штурмовий батальйон у складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”, – розповідає Іван Боднарчук. – За час існування батальйон пройшов не одну ротацію на сході України, ще до повномасштабного вторгнення. Маю честь служити саме тут”.
Нині батальйон перебуває на Донецькоиу напрямку. Іван не приховує, а навпаки відверто говорить про нестачу людей на фронті.
Військовий каже, що ворога треба зупинити, тому він закликає чоловіків не боятися йти в ЗСУ. Тут всього навчать, він і сам готовий поділитися здобутими за 2 роки знаннями. Адже спершу сам вчився на власних помилках, але тепер свій досвід готовий передати й іншим. У цілях безпеки багато про що Іван Боднарчук воліє не розповідати. Та найболючішим питанням для нього є втрата побратимів.
“У цивільному житті ще до повномасштабного вторгнення я проводив семінари та реабілітаційні артпроєкти для військових, – говорить художник. – Тоді я познайомився в Яблунівському ліцеї з учасником АТО Сергієм Матищаком. Друга наша зустріч відбулася вже тепер на фронті. На жаль, під час штурмових дій Сергій загинув”.
Війна дронів
Цю війну Іван Боднарчук називає війною дронів. Говорить, дрони показали себе найкраще і їм треба літати 24 години на добу, тобто безперебійно. Проте їх катастрофічно не вистачає на фронті. Іван Боднарчук каже, що відчуває постійну підтримку своїх учнів та їх батьків, волонтерів, друзів, які постійно передають дрони на фронт.
Сам художник, коли має можливість, розмальовує тубуси з використаних боєприпасів: ящиків, порохових зарядів тощо. Їх він дарує громадам для музеїв або ж взнак подяки для волонтерів.
“Треба збільшувати кількість дронів у небі, бо це наші очі та безпека моїх побратимів – без них ми сліпі”, – переконує Іван Боднарчук.
Прикарпатський художник мріє, що коли закінчиться війна, він нарешті зможе взяти в руки пензлі та реалізувати задумані плани, які намітив до війни. Однак, нині боротьба триває і, незважаючи на перешкоди, Іван вірить у перемогу і закликає чоловіків приєднуватися до лав ЗСУ, зокрема й до його підрозділу 109 ОГШБ. Зокрема, Іван Боднарчук запрошує охочих долучитися до спільної справи як пілотів безпілотних літальних апаратів та радіотехніків для ремонту та складання FPV-дронів у 109 окремому гірсько-штурмовому батальйоні.
Він зазначає, що охочих тут навчать необхідних навиків. За детальною інформацією просить звертатися у територіальні центри комплектування Івано-Франківської області або за номером телефону: +380 68 137 0415. Результати роботи військових можна переглянути на власній сторінці батальйону.