У Єзуполі освятили землю під будівництво монастиря у Духовій Криниці

  • 26 квітня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин освятив земельну ділянку під будівництво чоловічого монастиря поблизу Духової Криниці, що у с. Єзупіль.

    Багато століть тому саме на цьому місці стояв Свято-Іванівський монастир, в якому вірні черпали духовну силу й занурювалися в молитву, повідомляють в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ.

    Митрополит очолив молебень до блаженних священномучеників станіславівських Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка спільно зі священнослужителями Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, душ пастирями Згромадження Воплоченого Слова, протопресвітером Єзупільського протопресвітеріату о. Богдан Курилів.

     «Те, що на цьому місті постане дім молитви — монастир, це насамперед Божий план, який нам не під силу усвідомити. Та ми знаємо історію цього святого місця й сьогодні можемо ще більше його прославити: багато людей приїжджає сюди за тілесним оздоровленням, вірячи у цілющу силу води, але прагнемо до того, щоб тут люди могли оздоровити себе й духовно — у молитві, Таїнствах Сповіді та Святого Причастя. Сьогоднішню молитву заносимо до Господа, аби Він благословив наші наміри. Бо коли Бог опікується, то й будівничим буде легше», – зауважив Владика Володимир.

    Насамкінець присутні процесійно вирушили до місця, на якому згодом постане святиня, де відбувся Чин освячення хреста та земельної ділянки.

    Нагадаємо, Духова Криниця – духовний осередок в урочищі Вишновець поміж селами Сілець і Єзупіль. За переказами, тут з’являлася Матір Божа, а вода є цілющою.

    Деякі історики та дослідники припускають, що у часи Галицько-Волинського князівства саме в цьому місці, недалеко джерела стояв Свято-Іванівський монастир. Крім духовної, він виконував ще й оборонну функцію, а його ченці водою із святої криниці зцілювали хворих і лікували поранених у битвах галичан. Монастир діяв вже у 1068 році.

    А ще оповідають, що в часи Середньовіччя тут посвячували свої знамена дружинники Ярослава Осмомисла і Данила Галицького, воїни боярина Дмитра Дедька, власника Чешибісів (тепер Єзуполя), перед походом на польського короля у 1349 році та повстанці Семена Височана під час визвольної війни українців у 1648-1654 роках.

    1878 року на цьому місці була збудована каплиця, в якій до 1944 року відбувались велелюдні прощі. Після Другої світової війни каплицю знищили і сплюндрували джерело, а людям забороняли сюди приходити.

    Відновлення святого місця почалось 1990 року.

    До теми: ТОП-10 святинь Прикарпаття

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!