Україна і Польща – окрилені разом: у Франківську відбувся польсько-український літературно-музичний концерт

  • Сьогодні, 28 вересня, в Івано-Франківську в рамках XXVII Міжнародної Галіцийської літературної осені „Польща – Україна – окрилені разом” та ІІI Міжнародного літературного фестивалю-конкурсу молодих поетів відбувся літературно-музичний концерт за участі польських на українських музикантів.

    “Галицька осінь” відбувається уже вп’яте, а фестиваль-конкурс молодих поетів – втретє.

    “Приємно, що зацікавленість до конкурсу зростає з року в рік. Кожного року ми обираємо інший напрямок”, – розповідає Лілія Плахтій, орнанізатор фестивалю з української сторони та директор фестивалю-конкурсу молодих поетів “Галицька осінь”.

    Головною метою фестивалю є популяризація польської і української поезії та безпосереднє спілкування учнівської і студентської молоді з відомими поетами з Польщі та України в школах, бібліотеках та університетах.

    “Вчора ми були у Стрию, і маємо багато вражень від дітей, від їхніх віршів. Діти дуже тонко реагують на події, які відбувають навколо них. Перші роки вірші були виключно про війну“, – каже директор конкурсу.

    Вона додає, що польські колеги були вражені. Вони слухали вірші про війну зі сльозами на очах і не приховували цього.

    Конкурс “Галицька осінь” передбачає пошук молодих поетів серед учнівської та студентської молоді в Дрогобицькому та Миколаївському районах Львівської області, місті Львові та місті Івано-Франківську. Мова конкурсу – польська та українська.

    Цьогорічний фестиваль відвідають автори з Польщі та України, зокрема: Анджей Ґрабовскі, Болєслав Фарон, Казімєж Бурнат, Ян Дидусяк, Артур Ґрабовскі, Владімір Штокман, Лілія Плахтій, Ігор Гургула, Петро Шкраб’юк, Ігор Павлюк, Любов Проць, Любов Відута, Володимир Гарматюк, Юлія Судус, Власта Власенко, Йордана Дранчук, Світлана Бреславська, Іванка Юрків-Гусак, Юлія Гомеляк, Марія Микицей.

  • Лілія Плахтій повідомляє, що близько 60 дітей подало заявки на конкурс.

    Кращі роботи дітей ввійдуть у збірник, який вийде друком після закінчення конкурсу. Кожен учасник отримає диплом, а переможці – книги з підписами авторів.

    “Для нас честь приймати такий фестиваль у Франківську. Цей проект винятковий не тільки тим, що це зустріч польських та українських авторів, які обмінюються досвідом. Унікальність у тому, що молодь і діти мають можливість зустрітися із живими авторами слова. А ще одним важливим аспектом фестивалю є побудова культурних мостів між Польщею та Україною”, – зізнається директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську Марія Осідач.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!