Верховна Рада ухвалила у першому читання законопроєкт “Про обчислення часу в Україні”, яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників раз на пів року.
Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою, інформує BBC Україна.
Коли тепер востаннє переведуть стрілки годинників в Україні наразі невідомо. Виглядає так, що 28 березня вона ще перейде на літній час, а восени 2021 року – повернеться вже на постійний зимовий.
Щоб не переходити на літній час зараз, дехто з депутатів пропонує ухвалити цей законопроєкт пошвидше – тому ініціативу до другого читання будуть готувати за скороченою процедурою.
Автор законопроєкту, обраний від “Слуги народу” віцеспікер Руслан Стефанчук пояснює, що адаптація до переведення годинників раз на пів року погано впливає на здоров’я людей.
“Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб”, – пише він у пояснювальній записці.
У 2011 році Україна вже скасовувала перехід на зимовий час, але потім рішення скасували через хвилю обурення. Адже це зробили слідом за Росією.
У 2019 році Європарламент скасував обов’язкове переведення годинників на літній та зимовий час у країнах ЄС.
Ініціатива Руслана Стефанчука також пропонує затвердити поняття “київського часу”. Як пояснює автор, це спрямовано на захист територіальної цілісності України.
Читайте також: Рада підтримала перехід на електронні трудові книжки