Україна за час конфлікту на Донбасі виплатила переселенцям більше 57 млрд грн, з яких понад 30 млрд грн – пенсії. Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, яка перебуває у Страсбурзі, передає УНН.
І.Геращенко повідомила, що у Страсбурзі, зокрема, провела дискусії з комісаром РЄ з прав людини Нілом Мужнієксом, директором департаменту з прав людини Крістосом Джакомопулосом, заступником Генсека РЄ Габріелою Баттаіні-Дагоні. З її слів, під час дискусій обговорювалося питання пріоритетності виконання гуманітарного блоку мінських угод.
“Велика увага приділялася темі виплат пенсій на окуповані території. Наголосила, що протягом цих двох років конфлікту Україна виплатила більше 57 мільярдів гривень (з них більше 30 мільярдів – це пенсії, інше – соціальні виплати) вимушеним переселенцям. Тому ні про яку блокаду не може йти й мова”, – зазначила І.Геращенко.
З її слів, інше питання полягає у тому, що “ми не можемо виплачувати пенсії на окупованих територіях, там немає легітимних органів влади, тому зараз українська сторона систематизує ці виплати, аби унеможливити зловживання (як то виплати пенсій людям, що померли, отримання “переселенських” грошей тими, хто проживає на окупованих територіях і має право тільки на пенсії і т.д)”, – сказала вона.
Також І.Геращенко додала, що неприпустимим є те, що звільнення заручників заблоковано і “бойовики прив’язують їх свободу до амністії”. “Неприпустимо, що МКЧХ і досі не допущено до пошуку зниклих безвісти”, – додала віце-спікер ВР.
Вона наголосила, що у питанні пошуку зниклих безвісти та ідентифікації загиблих “час грає проти всіх сторін”. “І це мають всі розуміти, і ми намагаємося донести цю думку до ОРДЛО, аби вирішити проблему допуску. Так само важлива більш активна позиція РЄ щодо звільнення політв’язнів в російських тюрмах”, – сказала І.Геращенко.
Нагадаємо, що багато переселенців хочуть залишитися у Франківську і мати змогу вільно голосувати.