Україна отримала інформацію, що очільник Кремля Володимир Путін може відвідати саміт G20 у Бразилії наступного місяця.
Київ закликав бразильську владу виконати ордер на його арешт. Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін і інтервʼю агентству Reuters, передає “Суспільне”.
Генпрокурор закликав Бразилію виконати ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт російського лідера, наголосивши на важливості об’єднання світової спільноти для притягнення Путіна до відповідальності.
“З урахуванням інформації про можливий візит Путіна на саміт G20 до Бразилії, хочу ще раз наголосити, що бразильська влада, як учасники Римського статуту, зобов’язана його заарештувати”, — зазначив Костін.
Він висловив сподівання, що арешт Путіна підтвердить статус Бразилії як демократичної держави, яка дотримується верховенства закону. Невиконання цього зобов’язання створить небезпечний прецедент, дозволяючи обвинуваченим у злочинах лідерам країн безперешкодно пересуватися світом, додав генпрокурор.
Як пише Reuters, Бразилія надіслала Путіну стандартне запрошення на зустрічі G20 у Ріо-де-Жанейро 18-19 листопада, але не отримала жодних вказівок на те, що він планує взяти участь, кажуть два бразильських урядовці.
Прокуратура Міжнародного кримінального суду відмовилася коментувати ситуацію, але представник МКС Фаді Ель Абдалла нагадав, що держави-учасниці зобов’язані виконувати рішення суду, включаючи ордери на арешт.
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков 14 жовтня заявив, що Путін ще не ухвалив рішення про поїздку на саміт G20.
“Коли рішення буде ухвалено, ми вас проінформуємо”, — сказав він журналістам.
На початку вересня Путін побував з офіційним візитом у Монголії. Країна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, проте не арештувала його. Представник уряду Монголії заявив POLITICO, що країна опинилася в скрутному становищі через свою енергетичну залежність, що ускладнило можливість арешту Путіна.
Читайте також: Єрмак заявив, що план перемоги України росіянам можуть презентувати під час другого Саміту миру