Навчальний центр Української добровольчої армії запрошує до співпраці громадські організації у сфері національно-патріотичного виховання молоді.
У селі Великомихайлівка Покровського району, що на Дніпровщині, розташована база Навчального центру Української добровольчої арміі, де щомісяця відбуваються вишколи рекрутів «Школи піхоти», які мають на меті стати вояками УДА та захищати цілісність і суверенність Української Держави, виконуючи безпосередні бойові завдання у так званому секторі проведення антитерористичної операції.
Крім основної навчальної програми, що включає в себе з десяток дисциплін індивідуальної підготовки добровольця, щоб отримати практичні навики тактики бою та виживання на війні, НЦ УДА реалізовує Всеукраїнську програму національно-патріотичного виховання молоді, в рамках таборів «Юний доброволець» та «Доброволець», що відбуваються на території історичного ареалу героїчної минувшини Донбасу, а з 2014 року тут постала Новітня Січ (стаття командира НЦ УДА Максима Швеця, на псевдо «Покутяка» про створення Новітньої Січі в газеті «Галицький Кореспондент» та «Дія Добровольця»).
У цій місцевості збереглись кургани наших степових предків та Кам’яна Могила, як тисячолітній слід зародження українського етносу. Було засноване село Дібрівка вихідцями із Запорізької Січі та збережені залишки козацьких постоїв до наших днів. Дорогою у селище Покровське, в напрямку Запоріжжя, височіє хрест перемоги полку Сірка над татарами та стоїть на спомин про загиблих у бою козаків каплиця Святого Миколая. Згодом в історії цього краю, на зламі століть, організувались загони повстанців під командуванням Нестора Махна, що боролись за право жити на своїй прадідівській землі. Про легендарного командира національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. та засновника непозиційного, маневреного бою ствердно говорить історія Дуба Смерті, що і досі стоїть у гущавині Великомихайлівського лісу. В часі становлення Української народної республіки тут діяла Степова дивізія під командуванням Костя Блакитного, яка повсюдно утверджувала синьо – жовтими знаменами та шаблями право українців на свою державу. В цій окрузі народився основоположник ідеології українського націоналізму мелітополець Дмитро Донцов, праці якого скріплюють дух переможців та виховують все нові покоління борців за самостійність.
Тисячі кілометрів українських земель об’єднані живими історіями звитяг, ідеями величних провідників нації та народу, що їх зродив.
Нетлінні сторінки суспільної та військової історії України витворили ідею Новітньої Січі, як самоорганізованого середовища, що постало як реакція на антидержавницьку діяльність та загрозу конституційному ладу в країні. Добровольчий Чин об’єднав верстви свідомої та рушійної частини громадян у бойові, волонтерські, інформаційні та інші підрозділи безкомпромісних захисників своєї Батьківщини. Цей шлях збройної боротьби обрали люди, що склали Обіцянку Честі боронити державу у лавах Української добровольчої армії.
Вже четвертий рік поспіль об’єднавча стратегія Війська Нації, де всі по своїй змозі, вмінню та бажанні можуть бути корисними для здобуття перемоги над кількастолітнім ворогом мотивує прийти добровольцем і виконати свій найпочесніший обов’язок.
Навчальний центр Української добровольчої армії пропонує таку програму заходів:
- табори загальновійськової підготовки від 3 до 7 днів, що включають в себе вогневу, тактичну підготовку, топографію та орієнтування, основи мінної безпеки, надання першої домедичної допомоги, курс лекцій про історію українського війська та дискусії із живими Героями війни на Донбасі, екскурсії історичними місцями ареалу Новітньої Січі;
- побачити будні добровольчої служби вояків, на прикладі легендарного 5-го ОБат УДА, що межує із територією бази НЦ УДА, їхній побут, культуру, традиції та бойову згалодженість;
- практично повправлятися у стрільбі з різних систем озброєння від початку XX століття і до наших днів, трофеїв а також із модернізованих розробок зброярів Української добровольчої армії;
- побачити як тренується висококваліфікована Інженерно-саперна служба УДА по гуманітарному розмінування та проведенню вибухових робіт;
- одягнути бойове спорядження та спеціальні засоби індивідуального захисту добровольця, побачити як працюють оптичні засоби виявлення та спостереження за противником;
- інші цікаві речі, що відкриються молодим та відважним;
Умови перебування на базі Навчального центру Української добровольчої армії:
- проживання у сучасній казармі;
- всі побутові зручності;
- триразове харчування;
Правила перебування на базі Навчального центру Української добровольчої армії:
- дотримання дисципліни, згідно наказів та розпоряджень Командира НЦ УДА;
- бережливе ставлення до майна та матеріально-технічних засобів НЦ УДА;
- дотримання порядку денного в рамках вишколу НЦ УДА;
Перелік необхідних документів учасника вишколу в НЦ УДА:
– свідоцтво про народження або паспорт громадянина України;
– медична довідка про загальний стан здоров’я та алергічні реакції;
– страховий поліс;
Зголошення на вишкіл приймаються від громадських організацій чи їхніх окремих членів. Участь у вишколі може взяти молодь від 14 років, за згодою батьків. Мінімальна група учасників 15 осіб. Відповіді на інші запитання, що стосуються вишколу, Ви можете отримати зателефонувавши секретарю Штабу НЦ УДА за номерами: 097 760 63 32; 095 116 36 46; або написати на електронну скриньку: trainingcenter.uva@gmail.com.