Мабуть кожен українець хоча б раз у житті чув той факт, що його рідна мова – наймилозвучніша в світі. Щоб впевнитись у цьому ще раз, ми підготували десятку переконливих фактів, котрі повинен знати кожен щирий українець.
Для того, щоб в черговий раз впевнитись в особливості та першості нашої рідної, ми поділимося 10 цікавими фактами про неї:
- А ви знали, что в період з 1918 по 1920 роки на території Кубанської народної республіки (Росія) офіційною мовою була саме українська?
- Старослов’янська мова була спільною для всіх слов’янських народів, з яких пішли усі українці, росіяни, чехи, білоруси, поляки, словаки та інші. Українська мова найбільше схожа до мови наших спільних предків, має багато співзвучних слів.
- За милозвучністю українська мова займає 2-ге місце у всьому світі (1-ше місце – за італійською).
- Зменшувально-пестлива форма в рідній мові – найбагатша. Згадати тільки поезію Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка. Навіть таке агресивне слово як “вороги” має свою пестливу и милозвучну форму “вороженьки”.
- Українська мова відрізняється від інших слов’янських тим, що іменники мають аж 7 відмінків, а один із них – кличний (як в латині чи грецькій, опціональний відмінок у санскриті).
- Помічали раніше, що усі дитинчати тварин мають назву виключно середнього роду?
- В сучасній українській мові дуже багато слів, що мають корені древньої мови ще трипільської культури. Про це свідчать сучасні топографічні назви, тексти фольклорних пісень, що дійшли до нас з тих часів, коли люди поклонялися сонцю.
- Офіційно українська мова отримала статус літературної після публікації “Енеїди” письменника Івана Петровича Котляревського.
- На даний момент українська мова входить до списку мов, що стрімко розвиваються і нині. Вона налічує більше 256 000 слів та має найбагатшу лексику серед усіх мов слов’янських народів.
- Українська мова офіційно вважається однією з найуживаніших мов в окрузі Кук, штат Іллінойс (США) через велику діаспору наших співвітчизників. Тому в цій місцевості перекладач з англійської на українську не знадобиться.