• Українське кіно підкорює світ: фільми, які перемагали на міжнародних фестивалях у 2024 році

  • До того ж документальна стрічка вперше в історії України отримала Оскар.

    У 2024 році українські кінематографісти продемонстрували виняткові здобутки на міжнародній арені. Упродовж року українські фільми перемагали на фестивалях у Франції, Японії, Італії, Туреччині та багатьох інших країнах, пише Кіно 24.

    “Ти – космос”

    Фільм Павла Острікова “Ти – космос” здобув перемогу на Європейському фестивалі фантастичного кіно у Страсбурзі. Науково-фантастична трагікомедія розповідає історію українського далекобійника Андрія, який після глобальної катастрофи залишається майже єдиним живим у Всесвіті.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:EMloXKB-W5A

     

    “Капеланки. Молитва у пеклі”

    Документальний фільм-антологія “Суспільного” переміг у категорії “Найкращий повнометражний телевізійний фільм” на Міжнародному кінофестивалі “Жінки та світ”. У кінострічці розповідається про трьох капеланок — Олену Легенчук, Марину Сердіченко та Олену Жевець, які працюють на передовій, підтримуючи військових у найскладніші моменти.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:e7hi-wc5xjA

     

    “Порцелянова війна”

    Режисери Брендан Белломо та Слава Леонтьєв представили унікальний документальний фільм про трьох українських художників, які залишилися у Харкові під час постійних ракетних обстрілів. Вони створювали у місті порцелянові вироби, прикрашаючи ними зруйновані будинки. Кінокартина здобула гран-прі на фестивалі Sundance в категорії документального кіно.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:87IqPSk7Te8

     

    “Він повернувся”

    Документальний фільм-розслідування від Kyiv Independent переміг на кінофестивалі Press Play у Празі, розкриваючи болючі свідчення про сексуальні злочини російських окупантів, скоєні під час окупації Київської та Херсонської областей на початку 2022 року. Продюсеркою фільму стала журналістка Олеся Біда.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:QEpVqRTjsyg

     

    “Jamala. Songs of freedom”

    Документальний фільм про Джамалу переміг на кінофестивалі Cannes Corporate Media & TV Awards у Каннах. Стрічка розповідає про діяльність виконавиці та її підтримку України в перші дні повномасштабного вторгнення Росії.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:YI2Oup-HimA

     

    “Ля Палісіада”

    Повнометражний дебют Філіпа Сотниченка, що розповідає про події 1996 року, за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару, здобув численні нагороди, зокрема перемогу на кінофестивалі в Турині. Саме ця стрічка представлятиме Україну на премії Оскар у 2025 році.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:Bqwn1uCendI

    Тут слід згадати, що цьогоріч фільм “20 днів у Маріуполі” здобув Оскар у номінації “Найкращий документальний фільм”. Це перший Оскар в історії України. Стрічка, створена командою журналістів, розповідає про облогу Маріуполя російськими військами в лютому-березні 2022 року. Авторами фільму були кореспондент і відеограф Associated Press Мстислав Чернов, фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони після облоги Маріуполя на початку повномасштабного вторгнення були єдиними представниками ЗМІ, які залишалися в місті.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:9H_Fg_5x4ME

     

    “Медовий місяць”

    Психологічна драма Жанни Озірної отримала Гран-прі журі “Золотий Атлас” на Міжнародному кінофестивалі в Аррасі. Стрічка досліджує людські стосунки в умовах війни.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:-_y4wOabPSU

     

    “Морена”

    Фільм жахів з елементами еротики здобув головну премію Tokyo Horror Film Festival. Сюжет розповідає про пару закоханих, Ганну та Юрка, які потрапляють у містичну пастку молодої відьми Іванки під час свята Івана Купала. Режисером цієї кінокартини став Сергій Альошечкін.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:NXkO5u4GmWQ

     

    “Степне”

    Перший повнометражний фільм Марини Вроди отримав нагороду за найкращий фільм на 35-му кінофестивалі в Трієсті. Стрічка розповідає історію літнього чоловіка, який приїжджає в українське село доглядати за своєю матір’ю при смерті.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:-zBZQjUqVns

     

    “Save Generation UA”

    Документальний фільм про найбільшу евакуацію дітей-сиріт з часів Другої світової війни переміг у номінації Best Documentary Short на İstanbul International Spring Film Festival. Також він здобув перемогу на кінофестивалях у Швеції та Флоренції.

     

    “БожеВільні”

    Історична драма та трилер режисера Дениса Тарасова переміг на кінофестивалі OKO GLOBAL у Болгарії. Це перший художній фільм про радянську каральну психіатрію.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:phElanET2AM

     

    “Пісні землі, що повільно горить”

    Документальний фільм режисерки Ольги Журби, створений у копродукції з Данією, Швецією та Францією, переміг в основному конкурсі Ризького міжнародного кінофестивалю. У стрічці зафіксовано ключові моменти з життя України протягом перших двох років після повномасштабного вторгнення Росії.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:YlZx01-XEwg

     

    “Татова колискова”

    Документальний фільм Лесі Дяк отримав Спеціальну відзнаку New Talent TVcine Channels Award на фестивалі Doclisboa. Стрічка розповідає про ветерана Сергія, який повертається з фронту і намагається відновити стосунки з родиною.

     
    YouTube video thumbnail for video with id:OF0CQ1Pk4cA

    До теми: Найгірші фільми 2024 року за версією Variety: перелік

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    У ЗАТІНКУ КОЛЬОРІВ

                Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно?             Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Тонка межа. Про що важко слухати та говорити дружині, чий чоловік воює

    Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного