Сьогодні годні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно отримати 54 документи, й витратити від 9 місяців до 2-х років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій.
Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги. Про це повідомляє Лев Парцхаладзе – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Так, на засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах, доручили Міністерству аграрної політики та продовольства України, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та іншими зацікавленими органами, вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки, а саме:
можливості її безоплатної приватизації;
передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.
Відтак, згідно з дорученням, заплановано:
– встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;
– скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;
– надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;
– скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;
– удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
– чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.
За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому В 10 РАЗІВ!
До теми: Уряд розширив перелік будівельних робіт, які можна проводити без дозволу