Учителі вимагають встановити мінімальну місячну зарплату на рівні 1950 євро, оскільки високе навантаження на тлі низької зарплати призводить до дефіциту педагогів, що наростає.
В Естонії у понеділок, 22 січня, розпочався страйк вчителів у загальноосвітніх школах. Про це повідомляє ERR, пише “Європейська правда“.
Страйк оголосили безстроково, але участь і терміни участі в ньому конкретних учителів є добровільними.
Спілка працівників освіти вранці понеділка повідомила ERR, що в страйку візьмуть участь 9471 вчитель із 330 шкіл.
Крім учителів у страйку солідарності візьмуть участь працівники дитячих садочків, профтехучилищ і шкіл за інтересами.
Учасники страйку запланували провести у понеділок годинний мітинг біля Рійгікогу (парламенту) у Таллінні, а також 24 січня в Тарту на Ратушній площі.
Міністерство освіти минулої осені вело переговори зі Спілкою працівників освіти, яка наполягала на підвищенні мінімальної вчительської зарплати.
Останній раунд переговорів відбувся 1 грудня. На ньому вчителям запропонували підняти мінімальну зарплату на 3,1%, або до 1803 євро замість 1,77%, спочатку запропонованих урядом. Вчителі, які спочатку наполягали на підвищенні мінімальної зарплати на 11%, відкинули цю пропозицію.
Переговори офіційно завершилися 6 грудня, коли держпримиритель підписав протокол про розбіжності. Це означало, що уряд може встановити мінімальну зарплату вчителів на наступний рік на власний розсуд, а у профспілки з’являється право розпочати страйк.
До теми: На Прикарпатті школяр створив фейкові фото оголеної вчительки та розповсюджував їх в соцмережах