Наразі у громаді проживає 41 тисяча внутрішньо переміщених осіб.
Під час заходу учасники обговорили, як посилити співпрацю влади та громади, подолати проблеми, виклики та конфліктні ситуації, поділитися позитивним досвідом проєктів для допомоги вимушеним переселенцям.
«У перші місяці війни 85 тисяч людей перейшли через ЦНАПи Франківської громади. Сьогодні в Івано-Франківську зареєстровано 41 тисяча внутрішньо переміщених осіб. Також до нашої громади переїхало 79 підприємств, – розповідає міський голова Руслан Марцінків. – Нещодавно 20 підприємців отримали ваучери на 60 тисяч гривень від спільного проєкту Європейського Союзу та міської ради для розвитку власної справи».
Щодо будівництва житла, то у Франківській громаді працюють над цим питанням.
«Маємо у громаді декілька ділянок під будівництво і сподіваємося, що міжнародні партнери ухвалять рішення якнайшвидше. Наразі у Франківську на Дністровській створений координаційний центр із допомоги ВПО. Цей центр також об’єднує різні громадські організації: «Я-Маріуполь», «Я-Луганщина», «Я-Херсон».
Великий громадський сектор в Івано-Франківську теж включився в роботу. «Карітас», «Мальтійська служба допомоги», «Спільнота Святого Егідія» та ряд організацій, які взяли велику кількість людей на роботу та ін.», – додав Руслан Марцінків.
Нагадаємо, у межах програми «Прихисток» мешканці Івано-Франківської громади у квітні 2022 року прихистили 1 033 людини, у травні – 2 580, а у червні – 2 101.
Упродовж 2022 року жителі Івано-Франківської громади, які надали житло для ВПО, отримали 9 мільйонів гривень компенсації з держбюджету, організації «Червоний хрест» та ООН.
До теми: На Прикарпатті працевлаштували понад 800 переселенців