В Івано-Франківську американські волонтери провели військовий тренінг для цивільних. Навчання організував Центр тренінгу та тактичної медицини “9 line”, розповів “Суспільному” військовий інструктор Ігор Добрянський.
За його словами, упродовж двох днів 16 іванофранківців навчалися користуватися зброєю, засвоювати тактику малих груп та надавати термінову домедичну допомогу за стандартами НАТО. Серед учасників — інженери, IT-фахівці та вчителі.
Військовий інструктор Ігор Добрянський розповідає, що команда “9 line” працює від початку війни та надала допомогу тисячам щойно мобілізованих. Основна мета такого вишколу — врятувати своє життя та життя того, хто поряд.
“Наша група займається переважно тренінгами для ЗСУ, але періодично до нас приходять запити на навчання цивільних. Різні групи (наприклад, підприємства) хочуть, щоб ми проводили тренінги, як правило, з медицини або з тактики малих груп чи поводження зі зброєю”, — пояснює Ігор Добрянський.
З його слів, волонтери в загальному розповідають людям, які не мають військового вишколу, як поводитися зі зброєю та взаємодіяти в групі.
Учасник тренінгу Володимир Лемішка — інженер. Чоловік каже, до цього тренінгу не мав жодного військового досвіду, і планує щодня відпрацьовувати отримані знання.
“Якщо мене мобілізують або з’явиться потреба захистити місто та сім’ю, треба мати елементарні навички. Спочатку важко це запам’ятати, але, якщо тренуватися і практикувати, то буде пуття”, — розповідає Володимир Лемішка.
Людмила Кедик — вчителька за фахом. Жінка каже, що прийшла на військовий тренінг, аби бодай трохи відчути, що переживають бійці на передовій.
“Відчувається вага — бронежилет порівняно важкий, відчуття зброї в руках теж дається взнаки. Дається вага на руки. А так — нормально бути в такому ритмі”, — ділиться враженнями Людмила Кедик.
Колишній американський військовослужбовець, а нині волонтер на псевдо Шаман від початку російсько-української війни провів вишкіл понад трьом тисячам бійцям та цивільним. Інструктор каже: українці мають дуже сильного ворога і їм необхідно набути навички до того, як вийти на поле бою.
“Зараз найбільш важливо вчити людей, як працювати малими групами, поводитися зі зброєю та приймати рішення. В українців — дуже сильний ворог і їм потрібно бути максимально сильними, щоб йому протистояти. Потрібно тренуватися і постійно бути в тонусі, щоб перемога настала якомога швидше”, — говорить американський волонтер на псевдо “Шаман”.
За словами військового інструктора Ігоря Добрянського, цей етап вишколу полягає у тому, аби навчити цивільних пересуватися малими групами у лісистій місцевості, правильно дотримуватися дистанції та утримувати сектор вогню, не видаючи жодних звуків, щоб увесь загін рухався, як один організм.