Щоб пояснити, як можна, а як не слід годувати птахів в івано-франківському парку, зокрема, та й взагалі скрізь, КП “Центр розвитку та рекцеації міста” оприлюднив повідомлення. Вони акцентують, що добро може мати й інший бік.
“Іноді допомагаючи одним, ми самі того не розуміючи, шкодимо іншим. Прикладами такої допомоги є вбиті в дерева гвіздки, мотузки та дроти, які вростають, перетискають та деформують стовбури та гілки, годівнички з неекологічних матеріалів, що погано провітрюються та затримують вологу”, – йдеться в повідомленні.
В результаті їжа в них псується і не тільки виглядає неапетитно, але й є джерелом патогенної мікрофлори, і це все не говорячи про естетичну складову.
“Погодьтесь, брудні, деформовані, різнокольорові пляшки виглядають, здебільшого, як сміття на деревах, ніж як цивілізовані пункти допомоги”, – акцентують в КП.
Тому в Івано-Франківському центральному парку цьогоріч оновили та збільшили кількість годівничок для крилатих мешканців парку. Люди все частіше залишають в них різноманітні смаколики для птахів.
Найближчим часом вони планують додати годівнички для білочок, щоб маленьких пухнастиків не об’їдали інші мешканці, а навесні оновити та збільшити кількість ягідних кущів, що стануть додатковим джерелом їжі.
В годівничках можна залишати: просо, горіхи, яблука, пшеничну та кукурудзяну крупу, ячмінь, насіння соняшника.
Пташкам не можна: пшоно, цитрусові, банани, хліб, солону, гостру та штучно створену їжу.
Також читайте про те, що в неділю, 11 грудня, можна поїхати у гості до Святого Миколая, а прибуток піде на ЗСУ