У Рома Стівенса чималий досвід роботи з пораненими бійцями в Іраку, Афганістані та Східній Африці.
Американський лікар-анестезіолог Ром Стівенс живе і працює в Чикаго та має 35-річну кар’єру офіцера-медика в морській піхоті США. Від початку повномасштабного вторгнення американський анестезіолог відвідує Україну уже вп’яте. Окрім Івано-Франківська, Ром Стівенс побував у Києві, Львові, Запоріжжі та Дніпрі. Наступного разу професор приїде до України у червні, повідомляє “5 канал”.
Ром Стівенс – знаний фахівець з ургентної ультразвукової діагностики. За його плечима чималий досвід роботи з пораненими бійцями в Іраку, Афганістані та Східній Африці. Від початку великої війни в Україні професор не міг лишатись осторонь та приїхав навчати колег роботі з ультразвуком.
«Я приїхав із Чикаго, де живе дуже велика європейська діаспора. Там мешкають і понад 130 тисяч українців. Тому ми дуже ретельно стежимо за перебігом війни. І розуміємо, що це критичний час для України і для Європи. А отже, намагаємося допомогти Україні. І оскільки я – професор у галузі медицини, я можу викладати. І намагаюся передати деякі навички і знання, які, на мою думку, допоможуть українським лікарям дбати про поранених військових та інших пацієнтів», – наголосив Ром Стівенс.
На курсах інтернів вчать, як правильно використовувати ультразвук, дивитися на серце, легені та органи черевної порожнини. Це доволі нова технологія, яка використовується у США віднедавна, вона є новітньою і досить широко застосовується зараз.
Свої навички вдосконалюють представники всіх медзакладів Прикарпаття. Навчання тривають 4 дні. За час роботи Ром Стівенс разом зі своєю командою навчили ургентній ультразвуковій діагностиці близько 30 лікарів. Після кожного теоретичного заняття, обов’язкове – практичне. Оглядати пацієнтів молодим медикам допомагають лікарі-інструктори.
«Нас найбільше цікавить саме наявність вільної рідини або крові серед органів черевної порожнини. Студенти працюють із різними апаратами для того, щоб зрозуміти, що можуть бути різні огляди, можуть бути різні пацієнти. В нас ротуються пацієнти, ротуються моделі для того, щоб студенти мали можливість побачити, як може бути абсолютно по-різному», – розповів лікар-анестезіолог Богдан Присяжнюк.
Окрім стаціонарних, медики користуються й портативними апаратами ультразвукової діагностики. Вони дають змогу виводити зображення на екран телефону чи планшета. Це стає в пригоді, зокрема в стабілізаційних пунктах на бойових позиціях. Адже швидка діагностика може врятувати життя.
«Він дуже детально, звертаючи увагу на ключові моменти, розповідає життєві медичні історії, які цікаво почути нам – лікарям. Тому що ми зовсім недавно почали займатися військовою медициною і це нам потрібно для того, щоб надавати допомогу нашим бійцям якомога краще», – підсумував завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету Іван Тітов.
До теми: Реабілітологи з Прикарпаття підвищують кваліфікацію в Європі