Сьогодні, 14 березня в Івано-Франківську асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» в співпраці з Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» провела тренінг для прикарпатських представників малого та середнього бізнесу та місцевих органів влади з економічних питань: «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями» та «Ярмарок лізингових компаній».
Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами – придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку.
“Ми приїхали сьогодні до Франківська, це вже восьме місто у нашому вояжі. Ми проїжджаємо по всій Україні для того щоб розширити обізнаність про інструмент фінансового лізингу. Через малу обізнаність в лізингу малі та середні бізнеси ним не користуються і втрачають можливість для розвитку,” – каже Марина Масіч, директор асоціації лізингодавців України.
Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит. Причина – відсутність застави, та дуже жорсткі умови кредитування банками. Одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців стає лізинг.
Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, закуповувати обладнання, машини, основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.
“Бізнес починає оживати, започатковувати нові види діяльності, розвиватися, а для цього завжди потрібні кошти. Банківські кредити не завжди можуть бути такими доступними і вигідними через те, що природа банківського бізнесу зовсім інша. Банк працює за кошти вкладників, тому в нього більш суворіші умови, що підходить більше для великих корпорацій, але аж ніяк для малого та середнього бізнесу” – підкреслила Юлія Вітка, заступник керівника Проекту YSAID “Трансформація фінансового сектору”.
Презентації та доповіді були акцентовані на практичних питаннях та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств і були корисними для тих, хто зацікавлений у оптимізації грошових потоків, отриманні обладнання для збільшення прибутку, в юридичних аспектах оформлення договору фінансового лізингу та оподаткування.
Паралельно з лекціями та презентаціями проходив «Ярмарок лізингових продуктів».
Нагадаємо, Калуський “Бізнес-центр” перетворюється на комунальне підприємство