Днями кілька десятків прикарпатських студентів та школярів взяли участь в «Осінній дебатній школі», яка відбулася за підтримки департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації.
Організаторами заходу виступили Івано-Франківська дебатна спільнота та ГО «Інститут неформальної освіти» спільно з департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. Метою проєкту є розвиток критичного та аналітичного мислення у молоді та залучення до дебатного руху.
Сам захід тривав два дні та містив в собі два ключові компоненти – навчання та змагання. В рамках навчальної частини проєкту, тренери із Івано-Франківська, Луцька та Вінниці навчили учасників просунутих навиків аргументації, контраргументації та аналізу. Учасники були поділені на команди та зіграли в мінідебатному турнірі. Переможницями стали Юлія Бабчук та Ірина Бабчук.
«Ми вважаємо, що дебати є хорошим інструментом неформальної освіти, за допомогою якого можна отримати такі бажані і стратегічно важливі soft-skills. Це досить непросте заняття, це насамперед робота над собою і я впевнений, що цим заняттям під силу займатись тільки амбітним людям в яких великі цілі. В очах учасників нашої школи я побачив ці амбіції і, думаю, якщо вони продовжать займатись розвитком дебатних навиків, то досягнуть поставлених життєвих цілей на 100%», – розповів Василь Чорнописький, співорганізатор, голова ГО «Інститут неформальної освіти».
«Ми дуже раді перемозі і хочемо подякувати своїм друзям і організаторам за підтримку. Нам усе дуже сподобалося, особливо затишна атмосфера і можливість спілкування з однодумцями. На заході ми розвинули різні комунікативні навички виступів на публіці, отримали нові цікаві знайомства і з користю провели час. Дебати розширюють кругозір і дозволяють дивитися на світ іншими очима», – додала переможниця Юлія Бабчук.
Нагадаємо, У Франківську десять студентів ПНУ отримали стипендії від США