Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківську розпочалася конференція “Вектор примирення” між представниками різних соціальних груп, які постраждали внаслідок війни на Донбасі.
Захід об’єднав учасників АТО, представників громадських організацій та державних установ, науковців та активну молодь.
“Вектор примирення: український та світовий досвід” – це обговорення миротворчої діяльності, яке відбувається у формі діалогу між постраждалими внаслідок військового конфлікту на Сході.
Отець Володимир Чорній, директор “Карітасу” у Франківську, розповідає, що така конференція скерована на те, щоб знайти шляхи вирішення конфлікту, який відбувається в Україні.
“Ми не замислюємося, як нам жити під час війни. Ми шукаємо шляхи вирішення і утвердження миру, за рахунок нашого та світового досвіду. Цей проект є новий для нас, створений для того, щоб встановити мир між людьми не лише матеріально”,– додає отець.
Андрій Фармуга, учасник АТО та секретар обласної асоціації учасників АТО розповідає, що такі заходи необхідні були ще спочатку війни.
“Такі заходи є більш ефективні, ніж ті, що проводить держава. Регіональні програми є ближчі до ветеранів, вони вирішують нагальні, побутові програми”, – каже Андрій Фармуга.
“Церква через “Карітас” намагається вирішити проблеми війни. Ця війна стосується кожного з нас”, – додає отець Володимир Чорній