Сьогодні, 7 листопада, в Івано-Франківську відбулося засідання виконавчого комітету міської ради.
Члени виконкому заслухали інформацію директора департаменту соціальної політики Василя Семанюка про виконання міської Програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів зору на 2015-2019 роки. Чиновник повідомив, що в місті понад 350 осіб з інвалідністю зору, їм надаються пільги на оплату житла і комунальних послуг в розмірі 50 відсотків на одну особу в межах норм споживання.
За словами Семанюка, в місті забезпечено безкоштовний проїзд для осіб з інвалідністю 1 групи зору та тих хто їх супроводжує. Також, безплатно у міському пасажирському транспорті загального користування їздять люди з інвалідністю 2 групи зору.
Крім цього, при потребі вони отримують протезно-ортопедичні вироби, засоби реабілітації, путівки для санаторно-курортного лікування та соціальні послуги.
Міський центр “Інваспорт” для підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю проводив змагання з шашок, шахів, гирьового спорту, голболу та армспорту.
Проводиться також робота по забезпеченню доступу до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Зокрема, станом на жовтень 2018 року покращили доступність 11 закладів охорони здоров’я, 52 закладів освіти та науки, 5 закладів соціальної сфери.
Ремонтуючи вулиці міста комунальники влаштовують понижені тротуари з використанням тактильної плитки на пішохідних переходах.
Як повідомляє директор Департаменту, зараз на міських маршрутах працює: 15 низькопідлогових тролейбусів та 6 низькопідлогових автобусів на маршруті №27.
Комунальним підприємством «Електроавтотранс» на тролейбусних маршрутах відбувається оснащення тролейбусів звуковими інформаторами для оголошення зупинок.
Завдяки грантовим коштам, для бібліотеки – філії №4 буде закуплено м’які куточки, диванчики, настільні ігри для людей з вадами зору, аудіокниги та книги зі шрифтом Брайля.
Слід нагадати, що у квітні 2016 року на Вічевому майдані в Івано-Франківську відбулася акція “Чиновник у візку”. Під час неї міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та його команда вирішили перевірити, як пристосований Івано-Франківськ для незрячих та людей з обмеженими можливостям. Крім цього, він спробував себе у ролі сліпого. “Відчуття ще гірші, ніж на візку”, – сказав тоді мер.