Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області з 7 по 11 грудня проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди відзначення Дня прав людини.
Відкриття Тижня права відбулося 7 грудня в залі засідань Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області із семінару, участь в якому взяли директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Михайло Євчук, начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Івано-Франківської області Віталій Данилишин, заступник начальника юридичного відділу Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олеся Зрайко, працівники юридичних служб органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організацій та представники вищих і професійно-технічних навчальних закладів області.
Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149/2008, враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини, з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини, започатковано проведення Всеукраїнського тижня права.
Він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Слід зазначити, що Загальна декларація прав людини – це рішення Генеральної Асамблеї ООН, яке є найавторитетнішим джерелом міжнародних норм щодо прав людини. Загальна декларація разом з Міжнародними пактами про права людини іноді позначається як Міжнародний Білль про права людини.
Україна ратифікувала ці пакти у 1973 році. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу, які зобов’язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог. Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. І це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звернутися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством. Якщо ж певне право людини не отримало конституційного закріплення з боку держави, воно визнається на основі міжнародних актів.