Там кожен захисник чи рідні військових мають змогу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів.
Сьогодні в Івано-Франківську урочисто підняли Державний Прапор України, а одразу після підняття головного символу відкрили комунальний заклад «Дім воїна».
Про це інформує міський голова Руслан Марцінків.
«Сьогодні в Івано-Франківську ми на Вічевому Майдані підіймаємо прапор разом з рідними наших Героїв, які загинули на війні. Разом з військовослужбовцями, разом з усією громадою. Сьогодні також відкриваємо ветеранський простір до Дня Українського Прапора. Тут ветерани зможуть собі збиратися, проводити різні заняття, проводити соціальну роботу. Це надзвичайно велика подія для Івано-Франківська», – розповідає Марцінків.
Відчути себе важливим
В «Домі воїна» кожен захисник чи рідні військових мають змогу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів. Тут працюють психологи, соціальні працівники, юристи. Створено всі умови, аби бійці, які повернулись з фронту чи зараз захищають Батьківщину знали, що вони важливі і знайдуть підтримку та сприяння.
«Ми відкрилися повноцінно. Можемо працювати на максимум. Ми можемо вже більше проводити групові заняття, тренінги, групові майстер-класи. Бо до цього у нас не було пристосованого приміщення, де ми б могли одночасно зібрати 20 військовослужбовців і провести груповий захід. А відсьогодні ми вже маємо цю можливість. І можемо більш ефективно працювати», – відзначає директор КЗ «Дім воїна» Микола Крошний.
Адаптуватися після війни
На жаль, близько третини захисників, які повертаються з передової, стикаються з посттравматичним стресовим розладом. Багатьом військовим складно адаптуватися в цивільному житті. Тому у «Домі воїна» працює психолог, який допомагає бійцям та їхнім родинам.
«Психологічна підтримка і допомога – це індивідуальна робота. Звісно ми маємо можливості тут проводити більше і групові заходи, тренінги, семінари, майстер класи, зустрічі. Запити у всіх різні. Питання до психолога різні. Підходимо до кожного клієнта і намагаємося надати підтримку. Спочатку консультування. Потім, якщо потрібно – терапія, або навіть синергія з іншими фахівцями, якщо потрібно. Все для якомога успішнішої адаптації до цивільного життя. Тому, що наша задача – це підвищення якості життя наших ветеранів», – відзначає Наталія Мельникова, заступник з питань психосоціальної роботи КЗ «Дім воїна».
Михайло Адамович – ветеран. Служив в 4-й окремій танковій бригаді 3-му танковому батальйоні. Протягом двох років практично весь час – на бойових позиціях. Його батальйон розпочинав звільнення Харківщини, далі – Балаклея, Куп’янськ, Бахмут, Лиман. Тепер, демобілізувавшись зі служби, намагається знайти себе у цивільному житті. Каже, має на меті розпочати власну справу, а в «Домі воїна» йому дуже допомагають.
«Цінність цього закладу надзвичайно важлива. Я вже неодноразово звертався до цього закладу. Тут гарно допомагають. Це на даний час один із найважливіших просторів. Бо коли ти повертаєшся з війни – тобі потрібно адаптуватися, освоїтися, а це не так просто. На це потрібен час і цей заклад мені допоміг. Найперше я звертався до дівчат за допомогою і порадою. Оскільки я отримав допомогу від всеукраїнського ветеранського фонду. Заснував свою власну справу – електромобілі на прокат. Хочу співпрацювати з Домом воїна. Надавати нашим воїнам, що повертаються із війни додому автомобілі із великою знижкою, щоб вони могли провести свою відпустку комфортно. У мене була проблема адаптації. Тобто знайти своє місце в суспільстві. Саме український ветеранський фонд і Дім воїна мені допомогли це зробити», – каже ветеран Михайло Адамович.