Сьогодні, 15 квітня, пройшла прес-конференція “Створення громадської комісії з контролю за майном громади міст”.
Представники громадської організації «Українське об’єднання представників громадськості територіальної громади міста» та Івано-Франківського міського антикорупційного комітету ініціюють створення спеціальної контрольної громадської комісії для детального вивчення підстав ліквідації комунальних підприємств та організацій, а також звільнення їхніх керівників.
Крім того, доповідачі звертають увагу на КП «Муніципальну інвестиційну управляючу компанію» – колишній ЄРЦ, робота якої постійно викликає велику кількість нарікань фахівців. КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» – колишній ЄРЦ переведена в статус «приватної». Активісти обурюються, що на фінансування новоствореної інстанції додали 40 млн гривень, а громаді про це не проінформували.
11 березня цього року міською радою прийнято чергове рішення про ліквідацію комунальної організації «Івано-Франківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка». Активісти стверджують, що враховуючи те, що дана організація була стабільною та прибутковою і не мала ніяких боргів, вони як співвласники комунального майна створюють громадську контрольну комісію для з’ясування всіх обставин прийняття такого рішення, а також підстави для звільнення Володимира Ротару з посади директора зазначеного підприємства.
На сьогодні вже напрацьований ряд інформаційних запитів та звернень до міського голови, прокуратури міста та Обласної івано-франківської фінансової інспекції. Представник даної комісії Володимир Ротару запевняє, що ці звернення надійдуть до влади уже сьогодні.
У майбутньому планують ініціювати інвентаризацію громадського майна, як співвласники майна територіальної громади, – стверджують доповідачі. Також наступного тижня активісти планують направити запит до мера міста з запитаннями про те, куди зникло майно комунальних підприємств, але наразі першочергово працюють над питанням парку імені Т.Г.Шевченка. До наступного тижня планують сформувати весь склад комісії з контролю за майном громади та повноцінно працювати, планують залучати громадських активістів і фахівців з питань оцінки майна, експертів.
Доповідачі головною проблемою питань громадського майна вбачають те, що у владі немає місцевих людей. Адже навіть Олександра Сича (голову обласної ради Івано-Франківська) назвали “уродженцем села без сільради”.
Про роботу комісії та її результати активісти обіцяють інформувати громаду міста.