За словами віце-прем’єр-міністра, кліматичні умови в Україні ще не такі, щоб питання введення сієсти виносити на рівень національної ідеї.
В умовах аномальної спеки кожен роботодавець в Україні має право самостійно приймати рішення щодо введення сієсти для своїх співробітників, заявив УНІАН віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.
«В рамках трудового законодавства у роботодавця є абсолютно всі можливості, щоб вирішити питання сієсти в індивідуальному порядку», – зазначив віце-прем’єр.
Разом з тим Розенко додав те, що кліматичні умови в Україні ще не такі, щоб питання введення сієсти виносити на рівень національної ідеї.
У відповідності з чинним трудовим законодавством, кожен працівник повинен відпрацювати 40 годин на тиждень. Однак якщо підприємець, за словами Розенка, вважає, що для підвищення ефективності виробництва або у вигляді стану здоров’я працівника потрібно надавати йому не годинну перерву, а дві-три години, то це його право.
«Ніхто роботодавця в цьому не обмежує і зараз. А говорити про те, що давайте влітку скоротимо 40-годинний робочий тиждень і зробимо його, наприклад, 35-годинним, на мій погляд, є недоцільним», – уточнив віце-прем’єр.
Як повідомили ЗМІ, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль підписав розпорядження про скорочення з 2 до 10 серпня робочого дня в регіоні на одну годину через аномальну спеку.
Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда заявив, що в Україні до середини серпня буде спостерігатися дуже висока температура і надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки.
За його словами, така погода для цього періоду є аномальною.
Сієста – це традиційна у деяких країнах зі спекотним кліматом перерва на обід і пообідній сон.
Греки відпочивають влітку з 14:00 до 15:00-17:00, іспанці — з 13:00 до 17:00, італійці — з 13:00 до 15:00 або 16:00.
Читайте також: Поїзд без вікон: Як пасажири поїзду «Миколаїв – Івано-Франківськ» рятувалися від пекельної спеки