Наголошується, що потрібно суттєво скоротити викиди парникових газів і прискорити перехід до відновлюваних джерел енергії.
Глава Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) при ООН Селесте Сауло не виключає, що 2024 рік може побити температурний рекорд минулого року. Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі ВМО.
«Перехід від охолодження «Ла-Нінья» до потепління «Ель-Ніньйо» (екстремальні значення температури води й атмосферного тиску) до середини 2023 року чітко відображається на підвищенні температури в порівнянні з минулим роком. Враховуючи, що «Ель-Ніньйо» зазвичай найбільше впливає на глобальну температуру після свого піку, 2024 рік може бути ще спекотнішим (за 2023-й – ред.)», – сказала Сауло.
Вона додала, що зміна клімату є найбільшим викликом, з яким стикається людство.
«Це стосується всіх нас, особливо найуразливіших. Ми не можемо дозволити собі більше чекати. Ми вже вживаємо заходів, але нам потрібно зробити більше, і ми повинні зробити це швидко. Ми маємо суттєво скоротити викиди парникових газів і прискорити перехід до відновлюваних джерел енергії», – заявила глава ВМО.
Зазначається, що з 1980-х років кожне десятиліття було теплішим за попереднє. Останні дев’ять років були найтеплішими за всю історію спостережень.
Крім цього, 2016 і 2020 роки раніше вважалися найтеплішими за всю історію спостережень, на 1,29°C і на 1,27 °C вище, ніж у доіндустріальну еру.
Середнє десятирічне значення за 2014-2023 роки було на 1,20 °C вище середнього показника за 1850-1900 роки.
До теми: Цьогорічна осінь на Прикарпатті була найтеплішою за весь період спостережень, – метеорологи