В Україні можуть з’явитися дороги з вугільних відходів

  • В Україні вивчають можливість використання золошлаків при будівництві доріг.

    Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він також підкреслив, що при такому будівництві важливе дотримання простих екологічних норм, оскільки ці шлаки містять екологічно небезпечні відходи.

    Золошлаки – це продукти комплексного термічного перетворення гірських порід і спалювання твердого палива. Головний еколог компанії ДТЕК Ірина Вербицька зауважує, що власники золошлакових відходів зробили все необхідне, щоб їх можна було використовувати у будівництві доріг. Це здешевить процес, а дорожнє покриття залишатиметься якісним.

    У компанії ДТЕК провели аналіз фізико-хімічних властивостей золошлакових відходів.

    “Ми отримали методичні рекомендації від профільного інституту імені Шульгіна. У висновку йдеться про можливість їх застосування, в яких шарах дорожнього покриття можна використовувати такі матеріали. Наразі необхідна політична воля нашої держави, яка має прийняти на себе відповідальність і створити умови для використання золошлаків в дорожньому будівництві “, – зазначила Вербицька.

    Зола має і технічні переваги. Вона ущільнює бетон, тому на нього менше впливає агресивне зовнішнє середовище. Крім того, зола дозволяє економити природні матеріали, які часто використовують як будівельний матеріал.

    Золошлаки не шкодять ні здоров’ю людини, ні навколишньому середовищу, акцентує еколог Олександр Ігнатенко. До бетону, піску і щебеню додавали вугільні відходи ще за радянських часів. Практика така існує і нині в багатьох країнах світу. Окремі європейські країни використовують понад 90% матеріалів від спалювання вугілля.

  •  

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!