• В Україні покажуть фільм “Зелений кордон”, що спричинив політичний скандал у Польщі

  • Водночас фільм став касовою сенсацією.

    З’явився український трейлер стрічки, яка в Польщі спричинила політичний скандал. 21 березня на великі екрани українських кінотеатрів вийде фільм “Зелений кордон”. Це стрічка режисерки Аґнєшки Голланд – номінантки на премію “Оскар”, добре відомої українцям за фільмом “Ціна правди”, пише “24 Канал”.

    Скоро прем’єра фільму “Зелений кордон”: про що сюжет

    Картина розповідає про гуманітарну кризу на кордоні Польщі й Білорусі, спричинену режимом Лукашенка у 2021 році. Це вигадана історія, яка заснована на реальних фактах “гібридної війни” Білорусі проти Європейського Союзу.

    Сюжет картини розгортається серед підступних і болотистих лісів, що складають так званий “зелений кордон” між Білоруссю і Польщею. Ним біженці з Близького Сходу й Африки намагаються дістатися до Європейського Союзу. Білоруська пропаганда заманює мігрантів до кордону та обіцяє легкий прохід до ЄС. У цій прихованій війні переплітаються життя новоспеченої активістки Юлії, молодого прикордонника Яна та сім’ї сирійських біженців.

    Автори сценарію провели детальне дослідження кризи, в тому числі проводили інтерв’ю з біженцями, прикордонниками та активістами.

    Світова прем’єра відбулася в основному конкурсі Венеційського міжнародного кінофестивалю 2023, де стрічка здобула Спеціальний приз журі. Картина отримала 3 номінації на Премію Європейської кіноакадемії: за Найкращий європейський фільм, режисерську роботу та сценарій. Українська прем’єра відбулася на 7-му Київському тижні критики.

    В американському профільному виданні The Hollywood Reporter про “Зелений кордон” написали так:

    “Якщо кіно – це машина емпатії, то новий фільм Аґнєшки Голланд – один із найточніше створених прикладів цього”.

  • Британський кіножурнал Screen Daily назвав стрічку “Одним із найкращих фільмів про нинішню кризу біженців у Європі”, а американський Deadline – “Гуманітарним шедевром”.

    Напередодні виборів у Польщі “Зелений кордон” спричинив скандал: що сталося

    Скандал розпочався з різкої критики стрічки радикальними політиками, оскільки в ній показана жорстокість не лише білоруських, а й польських прикордонників у ставленні до мігрантів із країн Близького Сходу й Африки. Бойкотувати картину закликали навіть президент Анджей Дуда та кілька міністрів. Політична атака супроводжувалася масованою кампанією з негативних коментарів й оцінок на рейтингових платформах – ще до виходу роботи на екрани.

    На захист режисерки виступили кінематографісти з усього світу, зокрема Федерація європейських кінорежисерів, Гільдія режисерів Америки, Європейська та Українська кіноакадемії. Попри атаки, “Зелений кордон” став касовим хітом у Польщі, зайнявши друге місце серед усіх вітчизняних фільмів 2023 року в місцевому прокаті за кількістю зборів.

    Читайте також: Фільм “Поема для маленьких людей” українського режисера відібрали на міжнародний фестиваль

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    У ЗАТІНКУ КОЛЬОРІВ

                Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно?             Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Тонка межа. Про що важко слухати та говорити дружині, чий чоловік воює

    Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного